“Hivatalos hirdetés” terjed arról, hogy fizetős lesz a Facebook

Rendszeres időközönként végigsöpör egy “fizetős lesz a Facebook, kivéve akkor, ha”-jellegű üzenet a közösségi oldalon. Nehéz elhinni, hogy még mindig sokan elhiszik.

  • hvg.hu hvg.hu
“Hivatalos hirdetés” terjed arról, hogy fizetős lesz a Facebook

Talán a foci-Eb miatt Franciaországra irányuló kiemelt figyelem az oka annak, hogy ezúttal a francia médiára hivakoza kezdték el terjeszteni ismeretlenek, hogy fizetős lesz a Facebook. A közösségi oldalon terjedő szöveg – szokás szerint – azt állítja, hogy egy bizonyos bejegyzés posztolóinak ingyenes marad a Facebook. Ezúttal azonban fenyegetnek is: aki nem teszi közzé a szöveget, annak nem csak fizetnie kell, de még a törölt üzenetei is nyilvánosságra kerülnek.

Hivatalos hirdetés!

Megjelent a médiában és a TF1-en, hogy a Facebook belépési díjat kér ezentúl: 5,99€ur. Annak érdekében, hogy megmaradjon a magánéleti státuszod. Ha bemásolod ezt az üzenetet az oldaladra, ingyenes marad (bemásolni, nem megosztani) ha nem, holnaptól minden publikációd nyilvánossá válhat. Sőt, a törölt üzenetek vagy a nem engedélyezett fotók is. Végülis, egy egyszerű bemásolás nem kerül semmibe. Ez mostantól hivatalos.

Hivatalos, 10.33-tól. A tévé is leadta. A Facebook fizetőssé válik ettől a nyártól. Ha bemásolod ezt a faladra, a fiókod kék lesz és a Facebook ingyenes marad számodra. Add tovább ezt az üzenetet, ha nem fiókodat törlik.

UI: Ez komoly, a falad kék lesz.

(másolás + beillesztés)

A magyar nyelven is egyre inkább terjedő hoax nagyon hasonlít egy tavaly szeptemberihez, csak akkor még nem hivatkoztak a francia médiára. A kamu kiírás akkor olyannyira elterjedt, hogy a Facebook is kénytelen volt megszólalni az ügyben, érdemes elolvasni és örökre megjegyezni a reakciójukat.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.