Ilyen Barbie baba még sosem volt, de már nagyon itt volt az ideje: itt a programozó Barbie
Robotmérnök Barbie babát dobott piacra a Mattel játékgyár.
MTI / hvg.hu
A héten boltokba került négy új, különböző bőr- és hajszínű Barbie-t azért tervezték, hogy a lányok akár már hétéves koruktól megismerkedjenek a programozással.
A Mattel gyár és a Tynker nevű játékos programozóplatform együttműködéséből megszületett robotmérnök Barbie farmernadrágot és -kabátot, színes pólót, valamint védőszemüveget visel.
A babákhoz hat ingyenes programozólecke is jár, amely egyebek között logikus gondolkodásra, problémamegoldásra és a kódolás alapjaira tanítja meg a gyerekeket. Megtanulhatják például, hogy miként kell robotokat építeni és megtanítani őket táncolni.
Az amerikai kereskedelmi minisztérium adatai szerint a 2017-es évben a tudományos, műszaki, mérnöki és matematikusi állások mindössze 24 százalékát töltötték be nők az Egyesült Államokban.
Barbie-nak már több mint 200 munkája volt csaknem 60 éves pályafutása alatt, egyebek közt elnökként, videojáték-fejlesztőként és űrhajósként is kipróbálta magát.
„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.
A Fidesz által rajongott amerikai elnök kritikájával indult a fesztivál. Németh Zsolt azt mondta, nem ukránellenesek, és nem oroszpártiak, sőt: a kormánypárt az EU oldalán áll.