Nem csak a Windowst futtatók örülhetnek a Microsoft új Edge böngészőjének

Az orlandói Ignite 2019 konferencián erősítette meg a Microsoft, hogy Linux platformra is elérhető lesz majd az új, Chromium-alapú Edge böngésző.

  • hvg.hu hvg.hu
Nem csak a Windowst futtatók örülhetnek a Microsoft új Edge böngészőjének

A Chromium-alapú Edge böngésző fejlesztésekor az volt az egyik cél, hogy a böngésző platformfüggetlen legyen, azaz nemcsak windowsos PC-ken, hanem Maceken, androidos, illetve iOS-es mobilokon, sőt linuxos gépeken is lehessen majd használni.

A technológiai vezetők és szakemberek éves találkozóján, a november elejei Ignite 2019 konferencián, a State of the Browser szekcióban a Microsoft megemlítette az összes olyan platformot, amelyen az Edge böngésző elérhető lesz. A platformok között a Linux is ott van, ami a kevésbé tájékozottak számára meglepő lehet (a Microsoft és a nyílt forráskód viszonyát ismerve), azonban a tájékozottabbak már hónapok óta hallhattak híreket erről. A Microsoft fejlesztői már többször is jelezték ezt a nyilvánosság felé, sőt még felmérést is indítottak ez ügyben a Linux-felhasználók körében.

A Chromium-alapú böngészőt még fejlesztik, azonban már kiderült az általános rendelkezésre állás dátuma, bár ekkor még ne számítsunk a linuxos Egde-re, a Microsoft szavaival élve ez a változat ugyanis „valamikor később” érkezik.

Microsoft

Az igazsághoz azért hozzátartozik, hogy az Edge böngésző új funkciói elsősorban a Windows-felhasználóknak lesznek hasznosak, így a linuxosok számára csupán egy újabb Chromium-klón lehet. A Chromium-alapú webböngészők, beleértve a Google Chrome-ot, a Vivaldit, az Operát, az orosz Yandexet és az SRWare Iront, már régebb óta támogatják a Linuxot.

Ha máskor is tudni szeretne a Microsoft újdonságairól, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.