Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
A CES 2021 technológiai szakkiállításra időzítve érkezett a Lenovo új kiterjesztettvalóság-szemüvege, a ThinkReality A3. Vállalati felhasználásra szánják, de a kategóriában megszokottól eltérően ezúttal nemcsak a szerelők, hanem az irodában dolgozók is hasznát vehetik. A szemüveggel úgy vetíthetünk szemünk elé akár öt virtuális képernyőt is – tele hasznos információkkal –, hogy azok tartalmát senki más nem látja.
A hétfőn elstartoló CES továbbra is a technológiai érdekességek egyik fóruma így, online formában megrendezve is. Az esemény apropóján az LG az újfajta hajlékony monitorát mutatta meg, a Samsung az új televízióit, a Lenovo pedig egy különleges PC-t. Utóbbi gyártó tarsolyából egy kiterjesztett valóságbéli lehetőségekre alapozó szemüveget is elővett.
A ThinkReality A3 nevű eszköz a 2019-ben bemutatott ThinkReality A6 újgenerációs változata. A cég elmondása szerint a készülék kisebb és könnyebb lett az előző verzióhoz képest, így kényelmesebb viseletet is jelent.
Az egység lelkét a Qualcomm Snapdragon XR1 Platform nevű chip jelenti, mely munkájának eredménye az, hogy a szemüveget viselő felhasználó két FullHD felbontású virtuális kijelzőt is megjeleníthet maga előtt. A 8 megapixeles RGB kamera pedig ugyanilyen felbontásban készít videókat. Az előző modellhez hasonlóan van két halszemoptika, amely segítségével az egész szobát beláthatja a szemüveg viselője.
A cég szerint attól függően, hogy mire akarjuk használni, a készüléket USB-C-kábellel számítógéphez és Motorola telefonhoz is hozzáköthetjük.
A ThinkReality A3 képes a hangfelismerése, támogatja a gesztusvezérlést, az objektumok és a képek felismerését, de képes például a vonalkódot is leolvasni. A készülékkel emellett használható például a Microsoft 365 és a Teams, és képes egyszerre öt virtuális monitort a viselője szeme elé vetíteni.
Ezt érdemes videón is megnézni, úgy rögtön érthetővé válik, micsoda lehetőségek vannak a szemüvegben irodai környezetben is. Amikor a felhasználó például saját számítógépét nézi, akkor semmi különöset nem lát, ám amikor felnéz – és ezt a mozgást az eszköz érzékeli –, rögtön szeme elé kerülnek a virtuális monitorok, melyek tartalmát természetesen mindenki maga állíthatja be.
A gyártó egy külön ipari verziót is készített az eszközből, amivel kifejezetten a termelékenység hatékonyságának növelése a cél.
Hogy mennyibe kerül majd a Lenovo újdonsága, egyelőre nem tudni, ahogy azt sem, Magyarországon elérhető lesz-e a készülék. Az viszont biztos, hogy 2021 közepén dobják majd piacra.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.