Karcolták, égették, törték: így bírja a strapát a Samsung Galaxy S21 Ultra
Ezúttal a Samsung új csúcsmobilját, a Galaxy S21 Ultrát kínozta meg a tortúratesztjeiről ismert Zack Nelson, hogy kiderüljön, mennyire strapabíró telefont rakott össze a dél-koreai gyártó.
Hagyomány már a JerryRigEverything nevű YouTube-csatornán, hogy a tortúrateszteket készítő videós összegzi, melyik mobil bírta az elmúlt 12 hónapban legjobban a gyűrődést, és melyiket sikerült a legkönnyebben tönkretenni. Megérkezett a legújabb összegzés.
A mobil kijelzőjét a Gorilla Glass Victus – vagyis a Gorilla Glass 7 – védi, ami ugyanúgy bírja a strapát, mint más, ezzel felszerelt készülékek. Ez a gyakorlatban annyit jelent: az első karcok a 10-es Mohs-féle keménységi skála 6-os szintjénél jelentek meg, a 7-es értéknél pedig mélyebbek lettek.
Elsőre viszont kissé meglepő módon már a 2-es szintén karcos lett a kijelző. Mint kiderült, azért, mert egy külön védőfóliát kapott a telefon.
A telefon ujjlenyomat-olvasója a kijelző alá került be. A szenzor még akkor is működőképes maradt, amikor az adott ponton összekarcolódott a képernyő.
Mint kiderült, a telefon váza és a gombok is alumíniumból készültek, a hátoldala viszont viszonylag könnyen karcolódik: az aprópénz és a kulcs is nyomot hagyott rajta.
A készülék kijelzője egészen jól bírta a nyílt lángot is, ám 45 másodpercnyi égetés után már tartós károsodást szenvedett. Meghajlítani viszont nem lehetett a telefont, vagyis attól nem kell tartani, hogy ha véletlenül ráülünk, akkor azonnal összetörik.
Donald Trump hangsúlyozta, hogy az iráni atomlétesítmények bombázása nem jelenti azt, hogy az USA háborúban állna. Évtizedek óta érvelnek hasonlóan amerikai elnökök, s alkotmányjogi értelemben az USA 1942 óta nem üzent hadat senkinek.
A kormányfő Diogo Jotáról, Lázár Jánosról és a Tisza Pártról is beszélt egy videós interjúban, meg arról, hogy a felesége szólt neki: ne engedjen be egy migránst sem.