szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Kinzsal rendszer rakétáival olyan célpontok is lőhetők, amelyek kétezer kilométerrel arrébb vannak.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Az orosz erők második alkalommal hajtottak végre hiperszonikus rakétacsapást ukrán célpontok ellen – közölte a moszkvai védelmi minisztérium a BBC szerint.

A tisztviselők szerint Oroszország az új, Kinzsal névre hallgató rakétarendszerét használta egy csapáshoz, amely megsemmisített egy üzemanyagtárolót Ukrajna déli részén, Kosztyantinyivka település közelében.

A BBC szerint, ha az állítás igaz, úgy ez a második egymást követő nap, amikor Oroszország ukrán helyszíneket vett célba ilyen fegyverekkel.

A Hezbollah cáfol, legalább ötven halottja van egy újabb orosz rakétacsapásnak - percről percre az Ukrajnában dúló háborúról

Sajtóhírek szerint kétszáz ukrán katona aludt egy dél-ukrajnai létesítményben, amit később rakétatámadás ért. A polgármester szerint nem volt idő riadót fújni. Egy nem megerősített információ szerint megszűnt a vasúti összeköttetés Fehéroroszország és Ukrajna között. Kövessék percről percre frissülő hírfolyamunkat!

Orosz tisztviselők szerint a Kinzsallal akár kétezer kilométer távolságra lévő célpontok is lőhetők. A töltetek 6000 km/óránál gyorsabban repülnek.

Ha érdeklik a fejlemények, kövesse a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!