Megálmodója szerint nem lehetetlen megépíteni az örökké repülő szállodát
A Sky Cruise nevű monstrum 5000 vendégnek biztosítana szállást – a felhők fölött.
hvg.hu
Csak idő kérdése, hogy a repüléstechnika mikor kerül majd egy sokkal fejlettebb szintre, és válnak megvalósíthatóvá olyan álmok, amik ma csupán a tervezőasztalon léteznek – így lehet összefoglalni egy jemeni mérnök szavait. Hashem Al-Ghaili a CNN-nek adott válaszában fogalmazott így, mikor arról kérdezték, szerinte elkészülhet-e majd az általa megálmodott jármű, a Sky Cruise.
A monstrumról június végén jelentek meg hírek. Ezekből derült ki, hogy a koncepció egy állandóan mozgásban lévő szállodát takar, amiben akár 5000 vendég is tartózkodhat, mozizhat, wellnesselhet vagy vásárolhat.
A mérnök azt is mondta, hogy a terv elkészítésekor a Castle in the Sky című anime ihlette meg őt; ebben a rajzfilmben is láthatók óriási repülők, amik azonban nem pusztán szállítóeszközként működnek, élni is lehet rajtuk.
Al Ghaili szerint a Sky Cruise tiszta nukleáris fúziós energiával működne, egy olyan technológiával, ami ma még nem létezik. Az ellátmányt és a vendégeket pedig elektromos meghajtású kereskedelmi repülőgépekkel és magánrepülőgépekkel szállítanák az égi szállodába. Ehhez előbb persze módosítani kellene a repülés jelenleg érvényben lévő szabályain.
A koncepcióról készült munkát csak a Facebookon több mint 9 millióan látták, aminek nagyon örül a tervező.
Magyarország 22 ország közül a 22. helyen áll abban a rangsorban, amelyet az alapján állítottak össze, hogy mennyire elégedettek a lakosok az egészségüggyel.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
„Elértük a határt, szürkeségben mi vagyunk élen” – énekli Zentai Márk, aki a Mörk leállása óta szólóban zenél. Az új dal címe Szabadon, és a részben a Pride felvonuláson forgatott klipje a HVG-n látható először.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.