Balogh Csaba
Balogh Csaba
Tetszett a cikk?

A régóta várt párizsi olimpia és a váratlanul kiírt előrehozott választások izgalmában lüktető francia fővárosban tartotta új okostelefon-szériája európai premierjét a Honor. A Honor 200-asokat elsősorban azoknak a felhasználóknak szánják, akik szeretnek fotózni, különösen portrékat. Ehhez egy ikonikus francia stúdió nevét is adják.

Sikerült. A Huaweitől több mint három éve leválasztott Honor a Canalys friss adatsora szerint az európai felhasználók körében is a nagyok között játszik, a kontinens ötödik legnépszerűbb márkája. Mivel ez, az idei első negyedéves eladásokból számolt eredmény 3 százalékos részesedést jelent, így hosszú út vezet még a megcélzott dobogóig, de az már egyértelmű, hogy aki Európában új okostelefont vásárol, az a Honor portfólióját is számba veszi.

Okostelefon-gyártók sorrendje Európában 2024 első negyedévében
Canalys

Ez a bizonyos kínálat bővül most a hetek óta elérhető Honor 200 Lite után a Honor 200 és Honor 200 Pro modellekkel.

Az 5G-s újdonságoknak nemcsak a megjelenésük igen hasonló, hanem több alkatrészük is közel ugyanaz. Ott van például a 6,7/6,78 hüvelykes OLED-kijelző, amely amellett, hogy 120 Hz-es képfrissítési rátára képes, 4000 nites csúcsfényerővel bír. Utóbbi kimagaslóan jó érték. Itt érdemes megemlíteni, hogy a panel 3840 Hz-es kockázatmentes PWM-fénytompítással bír, ami elsőre talán túlságosan is műszaki apróságnak hangzik, de korábbi cikkünkben közérthetően elmagyaráztuk, miért fontos, főleg azok számára, akik sokat nyomogatják a telefonjukat.

A chipset is hasonló, de azért az erőforrás-igényesebb appok (főleg játékok) esetében biztosan érezhető lesz a különbség a 200-as alapmodell Snapdragon 7 Gen 3-ja és a 200 Pro Snapdragon 8s Gen 3 chipjei között. A hazai piacra érkező kiadásnál az előbbi készülékben 8 GB, az utóbbiban 12 GB RAM segíti a processzor munkáját. A Honor 200 Pro esetében említést érdemel még a C1+ chip, melyről a gyártó azt mondja, a vezeték nélküli kapcsolódás minőségén javít.

Honor 200 és Honor 200 Pro
Honor

A két modellt közel ugyanazzal a kameraszettel szerelték fel: 50 megapixeles széles látószögű lencse mellé szintén 50 megapixeles (f/2.4) telefotós és 12 megapixeles (f/2.2) ultraszéles látószögű lencse dukál. Némi különbség az első egység rekeszértékeiben akad (alapmodell f/2.0, Pro f/1.9), illetve utóbbi esetben a szenzorméret is nagyobb valamivel, ennek megfelelően a Honor 200 Pro kicsit jobb képeket csinálhat – ami persze már a nevezéktan alapján is sejthető. Az optikai képstabilizálás, az autofókusz és a 2,5-szeres optikai zoom mindkét telefonnál adott.

Portréfotók à la Studio Harcourt

A párizsi sajtóbemutató tanúsága szerint a gyártó ezekben a modellekben, illetve leginkább a Honor 200 Próban a portréfotózásra helyezi a hangsúlyt. Ennek jegyében a francia Studio Harcourt portréfotó-stúdióval fogott össze az okostelefonos vállalat. A Honor 200-ban debütáló technológia fejlesztése során a két cég szakértőiből álló csapat 400 napon át végzett elemzésével keresték a választ arra, mitől is lesz jó egy portré, és hogyan lehet a minőséget egy mobilos fotózás során szoftveres rásegítéssel előidézni. A csapat több mint 1000 különböző megvilágítású szituációt vizsgált, és több millió adatkészletet elemzett. Ennek a munkának az eredménye, a fényes és árnyékok MI által segített játéka debütál a most bemutatott Honor 200 Próban.

Honor 200 Pro
Honor

Bár a gyártó azt állítja, hogy a Honor 200 Pro új szintre emeli a portréfotózást – a mesterséges intelligenciával (MI) feljavított szoftveres portrémotor segítségével –, ezt az állítást érdemes helyén kezelni. Saját kategóriájában nyújthat kiemelkedőt a készülék, de az meglepő lenne, ha egy 300 ezer forintos mobil nagyságrendi ugrást hozna az 500-700 ezer forintos csúcskészülékek által uralt mobilfotós világban. Hogy mire képes a gyakorlatban a párizsi bemutatón impresszív fotókkal demózott Honor 200 Pro, azt tesztünk során alaposan megvizsgáljuk majd.

Az Android 14 operációs rendszerrel és MagicOS 80. felhasználói felülettel bíró új mobilok egy jó nagy, 5200 mAh kapacitású akkumulátort kaptak, amely 100 wattal is képes magába szívni az energiát. A gyártó ígérete úgy szól, hogy egy teljesen lemerült telefon 15 perc alatt pumpálható 60 százalékra, 41 perc alatt tölthető 100 százalékra. A Honor 200 Pro modell tulajdonosai vezeték nélkül is gyors, 66 wattos töltést kapnak.

A Honor 200 Pro ára és megjelenése

A hazai polcokon július 1-jén, zöld és fekete színekben megjelenő Honor 200 alapmodell 256/512 GB tárhellyel lesz elérhető 240/260 ezer forintért. A Pro modell fehérben és feketében jelenik meg, Magyarországon csak 512 GB-os tárhellyel felszerelve. 300 ezer forintot kérnek majd érte.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!