Balogh Csaba
Balogh Csaba
Tetszett a cikk?

Fülbe vettük a Pixel Buds Pro 2-t, az androidos világot egyben tartó Google új vezeték nélküli fülhallgatóját. Tökéletes formát és maximális kényelmet ígér a vállalat, így a teszt előtt egyetlen kérdés maradt: mit szól ehhez a fülünk?

Bár a Google hangsúlyozza, hogy Pixel Buds Pro 2-t 45 millió, különböző fülből vett adatpont alapján tervezték, hogy a lehető legkényelmesebben és legbiztonságosabban illeszkedjen, még így sem lett mindenki számára jó érzés a használata. A füles ugyanis „agyba dugós” kialakítású, és erről most már igazán beláthatnák a gyártók, hogy minden tervezési igyekezetük ellenére sem lesz soha a kényelem szinonimája.

Tesztünk során a Pixel Buds Pro 2 negyedórás beszélgetésekre hibátlan kényelmet biztosított, ám hosszabb telefonálás során határozottan érezték füleink a kütyü jelenlétét. Hiába csűrtük-csavartuk – azaz egyrészt forgattuk a lehetséges pozíciókba, másrészt próbáltuk a dobozban XS, S, M és L méretben is megtalálható gumidugókkal –, ez sajnos nem változott. (Az M feliratú rekeszt senki ne keresse a dobozban, ez a fülhallgatóvég a fülesre téve érkezik.) A stabilitás viszont remek: a füles minden körülmények között a helyén maradt.

Google Pixel Buds Pro 2 fülhallgató
Balogh Csaba / HVG

Persze a gyártók nem azért hisznek ebben a kialakításban, mert valamiféle világméretű összeesküvésben akarnák idegesíteni a felhasználókat. Az in-ear fülesek (avagy hallójárati fülhallgatók) nagy előnye, hogy a kialakításuk révén hagyományos, open-air társaiknál sokkal jobban képesek kiszűrni a zajt.

Márpedig hangzás terén le a kalappal a Pixel Buds Pro 2 előtt.

A 11 mm-es hangszórókkal bíró fülesek valóban remek hangzást biztosítanak. A basszust erőteljesnek ígéri a Google – valóban az; a magas hangokat tisztának mondják – valóban azok. A hangzást össze is tudjuk foglalni így: tiszta és erőteljes. Emögött többek között a hangfeldolgozásért felelős Tensor A1 chip áll, no meg a Silent Seal (2.0) aktív zajszűrési technológia. A mindennapok során már igen hangosnak számító repülős környezetben is teszteltük, és ezek ketten együtt hatásosan teszik a dolgukat. Az aktív zajszűrés a telefonokra letölthető Pixel Buds alkalmazásban kapcsolható ki és be – vagy az ottani beállítás után a füles megfelelő módon történő érintésvezérlésével –, harmadik lehetőségként pedig ott a Transparency mode (Környezeti mód), amely kifejezetten átengedi a környezeti zajokat. Ha már a repülős példa: ez a repülőtéren várakozva vagy éppen az utcán közlekedve is jó szolgálatot tesz. (Előbbi esetben nem marad le az ember a gépről azért, mert nem hallja az utolsó beszállítós felszólításokat sem, utóbbi esetben pedig nem követi el azt a sajnálatosan gyakori hibát, hogy a zenehallgatásba feledkezve az egyébként szirénázó mentő elé lép a zebrán.) A Pixel Buds Pro 2 beszélgetésészlelés funkcióval is rendelkezik, amelyik mesterséges intelligencia segítségével igyekszik felismerni, ha viselője beszélni kezd. Ekkor az addig hallgatott zene helyett a beszélgetésre fókuszál a füles. Amikor úgy értékeli, hogy ennek a beszélgetésnek bizony vége, akkor pedig mindent onnan folytat, ahol abbahagyta, értjük itt a zenét és az aktív zajszűrést is. Tapasztalatunk szerint ez az okosság jól működik.

Meet Google Pixel Buds Pro 2 | Light Ears Ahead

Meet Google #PixelBuds Pro 2 with Gemini built-in.

Szintén a zajszűréssel kapcsolatos a Clear calling (Tiszta hívás) funkció, ám ez már a fülhallgató másik végén segít: a vonal másik végén lévő ember körüli zajokat igyekszik tompítani, amikor telefonpartner zajos környezetből hív. Fordítva viszont nem minden hívott fél örült tesztünk során. Voltak, akik rendben hallottak minden, de volt olyan is, akik távolról hallatszó beszédre hivatkozott. „Mintha vödörből beszélnél.” Majd megkönnyebbülten sóhajtott fel, amikor beszélgetés közben átváltottunk a Huawei 2021-ben kiadott FreeBuds 4 modelljére. „Ahh, na most már olyan, mintha itt lennél mellettem.” Próbáink során nem jöttünk rá, hogy mitől függően volt jó vagy nem jó a helyzet. Amikor jó volt, akkor nagyon jó, amikor rossz, akkor kellemetlenül rossz.

Mindezt bekapcsolt zajszűréssel 8 órán át, anélkül akár 12 órán át is tudja hozni a Google Pixel Buds Pro 2. A megfáradt füleseket a tokba téve összesen 30/48 órányi üzemidő elérhető. Tesztünk során ezek az értékek nagyjából stimmelnek, de a hangerő növelésével értelemszerűen gyorsult az akku merülése is. Amikor kell a manna, akkor a tok USB-C kábellel táplálható, vagy vezeték nélküli töltővel.

Sok szempontból ez most a legjobb androidos telefon – és sejteti, hogy fizetős világ jön ezután

Az iparág legjobbjai között számontartott fotózási képességről, az elérhető legjobb mobilképernyőről és mesterséges intelligenciáról szól a Google idei Pixel-szériája. Teszten a Pixel 9 Pro (XL). Szuperül sikerült telefonok, melyekben az MI már okos, de még a felhasználó aktív segítségét és türelmét igényli.

A Google új készülékkereső-hálózatába (Find My Device) bekapcsolható füles bármikor könnyen megtalálható a térképen, szükség esetén akár a fülhallgató, akár a tartótok is megcsörgethető. 

Összegzés

A Pixel Buds Pro 2 kényelmesebb, mint elődje. De véleményünk szerint a „kényelmesebb” kifejezést csak az in-ear kategórián belül érdemes használni: ezen belül van kevésbé kényelmes és van kényelmesebb, de ezt a kialakítást nem igazán a hosszú órákon történő zenehallgatásra vagy telefonálásra találták ki. Aki ilyen szeretne, az ne in-ear fülest vegyen – vagy legalábbis próbálgassa egy olcsóbb darabbal, hogy az ő füle hogyan bírja a dolgot –, de tény, hogy tesztalanyunk maga kategóriájában jól teljesít.

Telefonálás közben mi minden esetben tökéletesen hallottuk a másik felet, akkor is, ha az éppen zajos környezetben volt, például elektromos kerékpárral szélben bicajozott. A zenehallgatás szintén élményszerű, a a chip és a mesterséges intelligencia sokat tesz a jó hangminőségért.

A Google Pixel Buds 2 Pro jól hangzik, az ára már kevésbé: hazai listaára 105 ezer forint.

Huawei vagy Samsung? Négy apró fülhallgatót, olcsót és drágábbat is teszteltünk

Kipróbáltuk, hogy hogyan muzsikál a gyakorlatban a remek ár-érték arányú Huawei Freebuds 6i és egyedi formájú testvérmodellje, a FreeClip, illetve a Samsung Galaxy Buds3-at és 3 Prót is alaposan leteszteltük.

A többi tesztünket itt találja. Ha rendszeresen szeretne értesülni róluk, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!