Megépül a világ legnagyobb tengeri naperőműve, 2,67 millió háztartásnak ad majd áramot
Kína a tengeri szélerőművek mellett a tengeri napelemfarmok telepítésére is komoly hangsúlyt fektet. A legújabb projekt 1 GW-os lehet.
HVG
Kína a világ legszennyezőbb országa, a globális felmelegedésért felelős gázok 30,9 százalékáért felelős. Emiatt a távol-keleti országnak kell megtennie a legtöbbet annak érdekében, hogy a gazdasága kizöldüljön, ellenkező esetben a globális felmelegedés ellen nagyon nehéz lesz bármit is tenni. Ezen a téren történt most némi előrelépés.
Az Interesting Engineering beszámolója szerint a kínai Santung tartományban található Tungjing városának tengerpartján építik meg a világ legnagyobb napelemes tengeri erőművét. Ha elkészül, 1223 hektárt fednek majd le a panelek, és összesen 1 GW teljesítménnyel üzemel majd a rendszer. Ez elegendő lehet arra, hogy 2,67 millió kínai háztartást lássanak el árammal.
Az építkezésnél egy speciális alapozást használnak majd, aminek köszönhetően 60 méter hosszú és 35 méter széles platformokat hoznak létre. Összesen 2934 darab fotovoltaikus panel kap majd ezeken helyet, az általuk megtermelt áramot pedig 66 kV-os vezetéken keresztül szállítják majd el a szárazföldig és onnan tovább.
A Svédországba megálmodott, Skidbladner nevű szélfarmon összesen 147 turbina termelné az elektromos áramot.
Ha a teljes erőmű működőképes lesz, akkor évente 1,78 milliárd kWh-t termel majd meg. Ez 503 800 tonna szén elégetésével egyenértékű, így ha ezt sikerül megspórolni, évente 1,34 millió tonnával kevesebb szén-dioxid kerül majd a légkörbe.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni, továbbra is hatósági eszközökkel próbálja alacsonyabban tartani az árakat. De sikerült?