szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Manapság egyre fontosabb, hogy tisztában legyünk anyagi helyzetünk legapróbb részleteivel is.

Manapság egyre fontosabb, hogy tisztában legyünk anyagi helyzetünk legapróbb részleteivel is. A csekkeket, online kifizetéseket, utalásokat, napi költségeket, az esetleg több helyről származó bevételeket átlátni nem egyszerű dolog, belezavarodni viszont nem érdemes, mert az a biztos út az anyagi problémák fokozásához.
Ha viszont valaki olyan szerencsés helyzetben van, hogy számítógép, tablet vagy okostelefon (esetleg mindegyik) is rendelkezésére áll, érdemes ezeket az eszközöket segítségül hívni az anyagiak nyilvántartására is. Ám ehhez nem árt találni egy jól használható szoftvert.

Mi legutóbb a MoneyWizbe botlottunk és azonnal beleszerettünk. A program egyetlen hibája, hogy egyelőre nincs belőle se windowsos, se androidos verzió, de aki Macet, iPhone-t vagy iPadet használ, annak bizony érdemes elgondolkodni a beszerzésén!

A MoneyWiz ugyanis az utóbbi időkben - általunk - látott házikassza alkalmazások legjobbja. Az ilyen programok készítése egyébként nem egyszerű: ha túl bonyolult, senki nem használja szívesen, ha túl egyszerű, sokak számára nem lesz elég rugalmas eszköz. Ha pedig túl ronda és átláthatatlan a felület, a fenének van kedve naponta többször is ránézni. A SilwerWiz cég fejlesztőinek viszont nagyjából sikerült belőni az arany középutat. A program felülete kifejezetten ízléses, tökéletesen átlátható, ráadásul ezt sikerült összehozni az asztali változatnál éppúgy, mint a mobilos verziónál.

A legfontosabb funkciókat azonnal elérjük a felületen, nem kell menüpontokban keresgélni. A kiadások és bevételek jelölése egyértelmű, az adat felvitel egyszerű - természetesen valutanemet is mi választhatunk, köztük a Forintot is - és gyors. Ha valaki nem akar babrálni extra infók megadásával, nem kötelezi erre a program, de aki minden részletre odafigyel, kitöltheti az összes opciót. A tételeket kategóriákba rendezhetjük, amelyek mindegyike külön ikont is kap, így aki vizuális típus, később ezek segítségével is tallózhatja az adatokat. De a könyvelői vénával rendelkezők számára van hagyományosabb, táblázatos áttekintés is. Természetesen megvan minden rendezési, szűrési funkció is, ami elvárható egy ilyen alkalmazásnál.
Felvehetünk ismétlődő, vagy adott dátumhoz kötött tranzakciókat is, ezeket egy beépített naptárban nyomon követhetjük és figyelmeztet is minket a program, ha valamelyiknek eljött az ideje.

A program pénzünk beosztásában is igyekszik segíteni: előirányozhatunk kereteket tetszőleges kiadásokhoz (egy szűrőnél több kategóriát is megadhatunk), így folyamatosan figyelhetjük, nem léptük-e túl az általunk meghatározott összeget.
Aki pedig grafikonon szeretné átnézni pénzügyeit, azt a Reports részben temérdek testre szabható kimutatás várja. Ráadásul ezeket akár el is menthetjük, így bármikor újra előhívhatók a korábbi leválogatások.

A programban importálhatunk OFX/QFX és QIF adatokat és van lehetőség házikasszánk szinkronizálására is a Mac és az iOS eszközök között. Utóbbihoz sajnos nem az iCloud vagy a Dropbox, hanem a készítők saját felhő szolgáltatása, a Sync Everything! áll rendelkezésre (ingyen). Ennek egyébként technikai okai vannak, akit érdekelnek a részletek, mindent megtudhat a készítők oldalán arról, miért nem egy ismert felhő szolgáltatást használnak inkább a saját helyett.
A MoneyWiz elsősorban az otthoni felhasználók számára lehet jó választás, ha egy letisztult, de sokoldalú házikassza-alkalmazásra van szükségük. De emellett egyébként kisebb cégek pénzügyi adatait is könnyedén lehet benne vezetni.
Sajnos nem ingyenes, a Maces verzió 20 euróba kerül, az iPhone-os és iPades változatokért pedig egyenként 3 eurót kell fizetnünk. A pénzünkért cserébe viszont egy könnyen használható, mégis minden fontos funkcióval ellátott, ráadásul ízléses alkalmazást kapunk mindegyik platformon.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!