Már munkahelyi biztosítást is lehet kötni a Brexitre
Kiegészítő Brexit-biztosítást kínál az AIG biztosító csoport az Egyesült Királyságban dolgozó európai, illetve az EU-ban dolgozó brit vállalatvezetőknek a tartózkodási engedélyekkel kapcsolatosan esetleg felmerülő jogi eljárások költségeire.
Az AIG a vállalatvezetők és vezető tisztviselők felelősségbiztosításához csatolva kínálja ezt a terméket, többletdíj nélkül - közölte a Financial Times. A kezdeményezés elsősorban azoknak a magas beosztású vállalati tisztviselőknek szól, akiket aggaszt, hogy miként változhat tartózkodási státusuk, miután megszűnik az Egyesült Királyság EU-tagsága.
A Brexit-biztosítás kiterjed majd azokra a külföldi EU-állampolgárságú vállalatvezetőkre, akik tartós letelepedési engedélyért folyamodnak a brit hatóságokhoz, ám e kérelmüket elutasítják. Ebben a helyzetben az AIG külön Brexit-biztosítási záradéka fedezi az elutasítási végzést megtámadó jogi eljárás költségeit, illetve ha az eljárás sikertelen, akkor az elköltözéssel járó kiadásokat is.
A Brexit-biztosítás ugyanilyen feltételekkel vonatkozik majd a külföldi EU-tagállamokban élő és dolgozó brit állampolgárokra is.
Anthony Baldwin, az AIG brit és európai üzletágának vezérigazgatója a Financial Timesnak azt mondta, a Brexit-biztosítás a cég ügyfeleinek lelki nyugalmát szolgálja, arra az időszakra, amíg bizonytalan, hogy a Nagy-Britanniában élő külföldi EU-polgárok, illetve az EU-társállamokban élő britek tartózkodási helyzetéről folyó tárgyalások milyen eredménnyel végződnek.
A brit kormány többször hangoztatott hivatalos álláspontja az, hogy viszonossági alapon a továbbiakban is érvényesülhetnek a Nagy-Britanniában élő külföldi EU-állampolgárok, illetve az uniós társállamokban letelepedett britek tartózkodási jogai.
David Davis, a Brexit-tárgyalások irányítására újonnan létrehozott brit minisztérium vezetője ugyanakkor a BBC-nek nemrégiben azt mondta, ha Nagy-Britannia EU-tagságának megszűnése előtt esetleg meredeken növekedne a külföldi EU-tagállamokból érkező letelepülők száma, "azzal foglalkozni kell".
Davis szerint a lehetőségek közé tartozhat például, hogy a korlátlan idejű letelepülés joga csak azokat illetné meg, akik egy bizonyos meghatározott időpont előtt érkeznek Nagy-Britanniába, az utána érkezőket már nem.