szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Magyarország és Ausztria segítségét is kérhetik a román hatóságok a szerbiai szakaszon a Dunába ömlött több száz tonna kőolaj miatt keletkezett környezetszennyezés hatásainak csökkentéséhez – írják a román lapok.

A Curentul című napilap Sulfina Barbu román környezetvédelmi minisztert idézi, aki elmondta, hogy abban az esetben kérnek magyar és osztrák segítséget, ha a román hatóságok rendelkezésére álló környezetszennyezést felszámoló berendezések kapacitása meghaladottá válik.

A román lapok tájékoztatása szerint egy szerb magáncég tartályaiból a Dunába ömlött olaj miatt a folyó romániai szakaszán hatalmas olajfolt keletkezett, amely vészesen közeledik a világon páratlan növény- és állatvilággal rendelkező Duna-deltához. A szennyezést Szerbia is elismerte hivatalosan.

Calin Popescu Tariceanu román miniszterelnök szerdán rendkívüli kormányülést hívott össze, amelyen élesen bírálta a szennyezést okozó ország hatóságait. A román fél azt kifogásolja, hogy a szerbek nem tájékoztatták idejében Bukarestet a környezetszennyezésről, emellett a Dunába ömlött olaj természetéről és mennyiségéről sem adtak információkat. A román környezetvédelmi miniszter jelezte, hogy Románia kártérítést követel.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Hét nap

Alaszkai olajszennyezés

Az észak-alaszkai Prudhoe-öböl menti olajmező történetének legnagyobb környezetszennyezése történt: a csővezeték...

Itthon

Olajszennyezés a Dunán

A szentendrei Duna-ágat teljes szélességében olajszármazék borította el; még vizsgálják, milyen anyag került a folyóba -

MTI Világ

WWF: az EU számolja fel a Földköri-tengeri olajszennyeződést

A World Wildlife Fund (WWF), a Vadvédelmi Világalap felszólította az Európai Uniót, hogy vegyen részt a szíriai és a libanoni partokat szennyező olajszőnyeg felszámolásában. " A Földközi-tenger eddigi legnagyobb természeti katasztrófáját okozza a tengerbe jutott mintegy 12 ezer tonna olaj"- közölte Christian Neumann, a WWF németországi képviselője.

MTI Itthon

Olajszennyeződés a Rákos-patakon

Eddig ismeretlen forrásból eredő olajszennyeződés jelent meg a Rákos-patakon, a XIV. kerületi Mogyoródi út és Miskolci út kereszteződésénél - közölte az Országos Katasztrófavédelem.