Videó: lemond mandátumáról a fejbe lőtt amerikai képviselő

Felépülésére akar összpontosítani, ezért lemond kongresszusi mandátumáról Gabrielle Giffords amerikai képviselőnő, akit egy évvel ezelőtt egy merénylő fejbe lőtt az arizonai Tucsonban.

  • MTI/hvg.hu MTI/hvg.hu
Videó: lemond mandátumáról a fejbe lőtt amerikai képviselő

Giffords helyi idő szerint vasárnap a Facebook és a Twitter internetes közösségi oldalakon, valamint a YouTube videomegosztó portálon tájékoztatta a nyilvánosságot szándékáról.

"Többet kell tennem felépülésem érdekében, ezért a héten lemondok, és ezzel Arizona javát is szolgálom. De napról napra jobban vagyok, vissza fogok térni, és együtt fogunk dolgozni Arizonáért és ezért a nagyszerű országért" - írja Giffords, aki köszönetet mondott mindazoknak, akik kitartottak mellette.

A képviselő közli, hogy alig emlékszik valamire abból, ami a merénylet napján történt, de mindig hálás lesz választóinak a bizalmukért.

Tavaly január 8-án egy zavarodott férfi lövöldözni kezdett az arizonai Tucsonban, és megölt hat embert, további 13-at megsebesített. A merénylet fő célpontja Giffords volt, aki fejlövést kapott. A 41 éves képviselőnő az elmúlt évet túlnyomórészt Houstonban töltötte, ahol intenzív mozgás- és beszédterápiában részesült. Az orvosok csodának nevezték felépülését, azt, hogy újra meg tudott tanulni járni és beszélni.

A tucsoni merénylő, a 23 éves Jared Lee Loughner ártatlannak vallotta magát az ellene felhozott 49 vádpontban. Az elmezavarodott férfit egy Missouri állambeli börtönben kényszergyógykezelésnek vetették alá, hogy alkalmassá tegyék a büntetőperben való részvételre.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?