Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Hétfőn kezdődik a kubai fővárosban a kolumbiai kormány és a dél-amerikai országban évtizedek óta működő marxista gerillaszervezet közötti béketárgyalás. Megfigyelők szerint nem sok siker várható az egyeztetéseken.
A nagyjából 9 ezer tagot számláló Kolumbiai Forradalmi Fegyveres Erők (FARC) tárgyalóküldöttségét Iván Márquez vezeti, a bogotai kormány fő képviselője a veterán Humberto de la Calle, volt alelnök.
A 80-as évek óta ez a negyedik alkalom, hogy megpróbálnak tető alá hozni egy békemegállapodást. A FARC 1964 óta folytat fegyveres harcot a mindenkori bogotai kormány ellen.
Az állam vegye át a kolumbiai kőolajvagyon és ásványkincsek feletti ellenőrzést a multinacionális cégektől, és adjon a népnek a haszonból - követelte Iván Márquez egy hónapja a norvégiai tárgyalásokon, ahol megállapodtak a több évtizedes belháború lezárását célzó tárgyalások megkezdéséről. Kolumbia gazdasági modellje nem témája a tárgyalásoknak - közölte a kormány főtárgyalója vasárnap a bogotai repülőtéren, mielőtt a küldöttség elindult Havannába.
A béketárgyalásokat hét hónapos titkos tárgyalássorozat előzte meg, szintén Havannában. Ennek során megállapodtak a béketárgyalások témáiról és menetrendjéről. Először a legfontosabbnak ítélt kérdésben, a földreform ügyében próbálnak megállapodni. A kolumbiai kormány megígérte, hogy visszaad összesen több millió hektár földterületet a lakóhelyükről elűzött gazdálkodóknak.
A zárt ajtók mögött szó lesz még a gerillaharc anyagi bázisát jelentő kábítószer-kereskedelem visszaszorításáról, és arról, hogy milyen politikai jogaik lesznek a gerilláknak, ha sikerül megállapodni, és leteszik a fegyvert. Megfigyelők szerint az egyeztetések hónapokig elhúzódhatnak.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.