"Szupernagy" rakétavetőt tesztelt Észak-Korea

Azt akarják mondani, hogy szeretnének kibékülni.

  • hvg.hu hvg.hu

Sikeres rakétatesztet hajtott végre Észak-Korea, a fegyverkísérletet Kim Dzsong Un is megtekintette. A kommunista diktatúra vezetője elégedetten nyilatkozott a tesztről.

A fegyver típusát nem közölték, de ezúttal nem nagy hatótávolságú hordozórakétáról, hanem sorozatvetőről van szó. Ezek a világháborús Katyusa kései utódai, tüzérségi eszközök.

A rakéta-sorozatvetők – a nehéztüzérség mellett – Észak-Korea fontos ütőkártyái, ugyanis tömegesen tart rendszerben ilyeneket, és ezekkel egy háború esetén pusztító csapást mérhet Szöulra. Az atomfegyverekkel szemben a rengeteg hagyományos fegyvert nem lehet megelőző csapással kiiktatni.

A kísérletet valószínűleg figyelmeztetésnek szánták, Kim Dzsong Un ugyanis év végéig adott időt az Egyesült Államoknak az országát sújtó szankciók enyhítésére. Ellenkező esetben a 2017 óta felfüggesztett nukleáris kísérletek felújítása várható. (CNBC)

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?

vélemény

Parászka Boróka: A rezsimbontás receptje

Ma Magyarországon nem látszik az alagút vége. Egyelőre ott tartunk, hogy el kell hinnie az ország határain belül és kívül élőknek, hogy lehetséges a megtisztulás, és mindenkinek lehet helye, feladata ebben.