Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Egészen posztapokaliptikus hangulatot áraszt ez a felvétel, amelyet akkor készített a szerzője, amikor átautózott az elhagyott, szétlőtt Izjumon.
Izyum, Kharkiv Oblast. https://t.co/niMyWnEfT7 pic.twitter.com/8BFCECoMYx
— Rob Lee (@RALee85) March 9, 2022
A kelet-ukrajnai Harkiv mellett található Izjumot korábban sikertelenül próbálták kiüríteni, mivel az oroszok tüzérségi tűz alatt tartották a várost.
Az orosz-ukrán háborúról tudósító hírfolyamunkat alább találja:
Az USA visszautasíthatja a lengyel MiG-ajánlatot, romlik a helyzet Csernobilban - percről percre az orosz-ukrán háborúról
Nem járható út az, hogy olyan vadászrepülőket küldjön az USA Ukrajna fölé, amelyeket a lengyel kormány átad nekik - mondta a Pentagon szóvivője. Hajnalban újra lőni kezdték Kijevet az oroszok, eközben a nyugati cégek sorra jelentik be, hogy elhagyják Oroszországot, az amerikaiak pedig azon dolgoznak, hogy nagyobb bajok nélkül ússzák meg az orosz energiaimport leállítását.