szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A francia elnök szerint Kijev elővárosában ott a barbárság stigmája.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Kijevbe érkezése után az ukrán főváros elővárosa, Irpiny felé vette az irányt Emmanuel Macron francia elnök, Olaf Scholz német kancellár és Mario Draghi olasz miniszterelnök, hogy megszemlélje a pusztítást, amit az oroszok hagytak maguk után. A trióhoz csatlakozott Klaus Iohannis román elnök is.

A vezetőknek helyi köztisztviselők részletezték, mi történt a városban az orosz hadsereg benyomulása után, és azt is elmondták, milyen erőfeszítéseket tesznek a helyiek azért, hogy az élet valamelyest visszatérjen a rendes kerékvágásba a már felszabadult településen.

Mint ismert, Irpiny rögtön az invázió kezdetén a támadó fél kezére került. Itt az oroszok távozása után 290 civil holttestet találtak a visszatérő ukrán erők.

"Ez egy hősies város, melyen ott a barbárság stigmája" – mondta Macron a Reuters tudósítása szerint, miután társaival együtt körbevezették. A francia elnök arról beszélt, hogy mészárlásokat követtek el a városban, és háborús bűncselekményekre utaló jeleket lát.

A négy vezető a későbbiekben találkozik Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel, hogy Ukrajna EU-s tagságáról tárgyaljanak.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!