szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A modern hadászati adományok mellett így tudnak a legjobban segíteni az országnak.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

A NATO elkezdte megvizsgálni a lehetőségeit annak, hogy hogyan tudna hatékonyan befektetni Ukrajna szovjetkori fegyverrendszereibe, nyilatkozta Antony Blinken szerdán a CNN-nek, Bukarestben, ahol a NATO-külügyminiszterek találkozóján vesz részt.

Az amerikai külügyminiszter arról beszélt, hogy "minden opciót megvizsgálnak" annak érdekében, hogy az ukránok megkapják, amire szükségük van, és ami a leghatékonyabb lehet számukra. Ez az ország a Szovjetúnió idejéből megörökölt fegyverarzenáljára is vonatkozik.

Blinken szerint a több évtizedes fegyvereknél azt kell biztosítani, hogy egyáltalán legyen hozzájuk felhasználható lőszer. Egyes esetekben ez azt jelenti, hogy "olyan dolgokat kell gyártani, amilyeneket egy ideje már nem gyártottak."

A New York Times vasárnap arról írt, hogy értesüléseik szerint a NATO fontolgatja, hogy feléleszt régi gyárakat Csehországban, Szlovákiában és Bulgáriában, hogy azokban újraindulhasson a szovjetkori lőszerek gyártása, mivel Ukrajna javarészt még mindig a Szovjetúniótól megörökölt tüzérségi rendszereit használja a háborúban.

(Nyitóképünk illusztráció.)

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

Ez éppen most nem hiányzott az ukránoknak: hirtelen drágább lett az internet

Az áremelés a lehető legrosszabbkor érkezett, miután az elmúlt hetekben az oroszok elsősorban Ukrajna elektromos hálózatát támadják, ami a mobilhálózatok működését is befolyásolja. Az áram nélkül maradt részeken a Starlink az egyetlen mód arra, hogy a lakosság hozzáférjen az internethez.