szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Szergej Nariskin egyelőre semmivel nem támasztotta alá állításait.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Szergej Nariskin, az orosz Külső Hírszerző Szolgálat (SZVR) igazgatója azt állítja „megbízható adatokra hivatkozva" beszélt arról, hogy az ukránok a rendkívül drága és szűkösen rendelkezésre álló HIMARS-rakétákat, a külföldi légvédelmi rendszereket és a nagy kaliberű tüzérségi lőszereket atomerőművek területén tárolják.

A kémfőnök szerint 2022 decemberének utolsó hetében Rafalivka állomáson át szállítottak fegyverrel megrakott vasúti kocsikat külföldről a nyugat-ukrajnai határhoz közeli rivnei atomerőműbe. Nariskin azt állította, hogy Kijev lőszert halmoz fel a létesítményben, és arra számít, hogy az orosz hadsereg, elkerülendő a nukleáris katasztrófát, nem mér csapást az erőművekre.

 

A német kormány nem akadályozza meg, hogy a lengyelek Leopard tankokat küldjenek Ukrajnának

Ne bújjanak az USA szoknyája mögé, ilyen és hasonló felszólításokkal volt tele a világsajtó, az óvatos németek akkora nyomás alá kerültek diplomáciai szinten is, hogy ha maguk egyelőre nem is szállítanak tankjaiból Kijevnek, a lengyeleknek megengedik ezt. A kérdés az - latolgatják a világlapokban -, akarja-e a Nyugat, hogy Ukrajna nyerjen Oroszországgal szemben.

Nariskin állításaira egyelőre nem reagáltak az ukránok, ő maga pedig semmivel nem támasztotta alá saját szavait.

 

Akár koalíciós válságot is hozhat annak a kérdésnek az eldöntése, hogy kaphassanak-e német tankot az ukránok

Egyre több jel utal arra, hogy míg a szocdemek nem rajonganak túlzottan a harckocsikat Ukrajnának ötletért, addig a zöldek lényegesen megengedőbbek a kérdésben. „Különleges katonai műveletnek" nevezett nyílt háborút indított Vlagyimir Putyin Ukrajna ellen. A harcok február óta tartanak, az orosz erők több ezer civil életének vetettek véget. Cikksorozatunkban minden fejleményről beszámolunk.

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!