szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A HVG munkatársai, Németh András és Túry Gergely a háború kitörésének első évfordulójára utaztak Kijevbe, most az ukrán főváros legendás helyszínéről, a Majdanról jelentkeztek be.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Egy évvel ezelőtt, pár nappal az orosz támadás megindulása után egy haldokló várost találtak itt, most azonban a mindennapos rakétatámadások ellenére a város újra él – meséli a HVG tudósítója, Németh András egy harckocsiakadály mellől a kijevi Majdanon. „Úgy tűnik, a kijeviek hozzászoktak a légiriadókhoz, a rakétákhoz az áramhiányhoz és a hideghez” – mondta.

A helyieknek egy komolyabb félelmük van, hogy az egyéves évfordulón észak felől az oroszok újra támadást indítanak a város ellen. A kijevi parancsnokság hadgyakorlatot is tart, amelynek keretében egy Belarusz felől érkező támadásra igyekeznek felkészíteni a katonákat.

Túry Gergely

A HVG munkatársai, Németh András és Túry Gergely a háború kitörésének első évfordulójára utaztak Kijevbe. Útközben megálltak Lvivben, és bejártak egy temetőt, majd a fővárosba vezető autópálya szélén harcjárműveket szállító ukrán kamionosokkal beszélgettek a magyar külpolitikáról.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Mitrovits Miklós hvg360

Mitrovits Miklós: A fő kérdés, hogy miként lesz vége az ukrajnai háborúnak

Oroszország nem nyeri meg ezt a háborút. Legalábbis nem lesz mit ünnepelnie, nem lesz kézzel fogható nyeresége. Ukrajna esélyei jelentős részben a NATO-országok további magatartásától függnek. Az nem elképzelhető, írja szerzőnk, hogy ebből a háborúból „befagyott konfliktus" legyen. Alapvető területi kérdéseket kellene tisztázni ahhoz, és alapvető garanciák kellenek, hogy egy háborút lezáró megállapodás létrejöhessen.