Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Ausztrália újabb drónokat küld Ukrajnának - jelentette be az ausztrál kormány pénteken.
A szankciók célpontjai közé tartoznak azok az orosz miniszterek, akik az energetikai, a nyersanyag- és az ipari ágazatokat irányítják, ezenkívül a védelmi szektor kulcsszereplői, köztük a Kalasnyikov vállalat, a Tupoljev repülőgépgyártó és egy tengeralattjárókat fejlesztő cég.
"Ukrajna melletti kiállásunk töretlen" – monda Anthony Albanese miniszterelnök pénteken.
Azt ugyanakkor nem közölte, hogy hány és milyen gyártmányú drónt szállítanak, és azt sem, fel lesznek-e fegyverezve.
Az orosz-ukrán konfliktus kezdete óta Ausztrália körülbelül 500 millió ausztrál dollárnyi (122 milliárd forint) katonai támogatást nyújtott Ukrajnának. Katonákat küldött Nagy-Britanniába, hogy ukrán csapatok kiképzését segítsék, ezenkívül több mint ezer orosz magánszemély és vállalat ellen vezetett be büntetőintézkedéseket.
2022. február 24-én támadták meg az orosz csapatok Ukrajnát. A háború egyéves évfordulójára írt cikkeinket ide kattintva olvashatják.
Van egy támadási lehetőség, ami tavasszal ukrán áttörést hozhat
A háborúk tárgyalásokkal végződnek, de a harcmezőkön dőlnek el a feltételek. Egy évvel Putyin agressziójának kezdete után sem kivehető, mi vethet véget a százezrek halálát hozó öldöklésnek. Az ukránok fáradtak, de nem adják fel, tavaszi ellentámadásukban bíznak. A Krímmel zsarolhatnák meg a belharcok jeleit mutató Kremlt. Az oroszokat senki sem kérdezi, akarnak-e még harcolni.