szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az oroszok és az ukránok egymásra mutogatnak az ügyben.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Bár az orosz állami média hétfőn beszámolt a Dnyeper folyó nyugati partjáról történő csapatkivonásról, az erről szóló hírnek egy ideje már nincs nyoma - számolt be a BBC.

A jelentést az orosz védelmi minisztérium adta ki, és azt írták benne, hogy a csapatokat „kedvezőbb pozíciókba" helyezik át a folyó oroszok által megszállt oldalán.

Az orosz védelmi minisztérium egy Ukrajnához köthető „hamis fiókot" okol a „hamis jelentés" közzétételéért, Ukrajna viszont azt állítja, hogy a tárca közleménye egy orosz dezinformációs művelet része.

A visszavont jelentés nyomán a TASZSZ és a RIA-Novosztyi állami hírügynökségek azt közölték, hogy Oroszország átcsoportosította csapatait a Dnyeper folyótól keletre fekvő állásokba, hogy „felszabadítsa erőinek egy részét, amelyeket más területeken támadó műveletekre használ majd fel".

A Kreml nem kívánta kommentálni az incidenst, mondván, ez a hadsereg ügye.

Az ukrán erők az elmúlt hetekben fokozták az orosz erők elleni támadásokat a Dnyeper túloldalán, ugyanis az ukrán ellentámadás egyik fő célja, hogy átvágja az oroszok által megszállt területet, elvágva a szárazföldi folyosót a Krím félszigethez.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!