Netanjahu szerint húsz élő és harmincnyolc halott túsz van a Gázai övezetben

Az izraeli miniszterelnök elmondta: készek egy ideiglenes tűzszünetre a túszok hazaengedése fejében.

  • MTI MTI
Netanjahu szerint húsz élő és harmincnyolc halott túsz van a Gázai övezetben

Húsz ember bizonyosan életben van, és harmincnyolc halott túsz van a Gázai övezetben – közölte Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök szerdai sajtótájékoztatóján, amelyen tavaly december óta először kérdéseket is feltehettek az újságírók.

A Gázai övezetben folyó háború kapcsán azt ígérte, hogy a háború végén Izrael biztonsági felügyelete alatt marad a teljes Gázai övezet. Kijelentette, kész egy ideiglenes tűzszünetre a túszok hazaengedése fejében.

A háború céljait felsorolva megjegyezte, hogy „ezek a célok összefonódnak, és mi elkötelezettek vagyunk a megvalósításuk iránt”. Elmondása szerint „már sokat elértünk együtt, de a munka még nem ért véget”.

A kormányfő közölte, hogy elejét kell venni a humanitárius válságnak a Gázai övezetben, és ismertette az ezt szolgáló terveket. Elmondta, hogy kész befejezni a háborút, ha minden túsz hazatér, a Hamász vereséget szenved, és nem lesz többé hatalmon.

Az iráni atomfegyverkezésről azt mondta, az Egyesült Államokkal összhangban Izrael azt reméli, hogy sikerül egyezményt kötni Iránnal annak megakadályozására, hogy Teherán atomfegyverhez jusson.

A legfelsőbb bíróság szerdai ítélete kapcsán, amely törvénytelennek ítélte a Sin Bét belbiztonsági szolgálat vezetőjének két hónappal ezelőtti menesztését, és összeférhetetlenséggel vádolta meg az ebben az ügyben eljáró kormányfőt, Netanjahu bejelentette, hogy kormánya fogja kinevezni a szervezet következő vezetőjét.

Örülhet a világ, ha nagyobb baj nélkül megússza, hogy az USA megtámadta Iránt

Örülhet a világ, ha nagyobb baj nélkül megússza, hogy az USA megtámadta Iránt

Kiszámíthatatlan és katasztrofális következményekkel járhat a Közel-Keleten, de akár globálisan is, hogy az USA vasárnap hajnalban megtámadott három iráni nukleáris objektumot, először vetve be a bunkerromboló bombákat. Izrael örülhet, jobb esetben a konfliktus lezárulhat, de az iráni rezsimváltás nem valószínű. Rossz esetben a háború elhúzódhat és kiszélesedhet, attól függően, hogy mit lép a jelentősen meggyengült Irán.