Friedrick Merz és Donald Trump is arról beszélt, hogy Iránnak teljesen le kell mondania az atomfegyverekről.
HVG
„Ez az a piszkos munka, amit Izrael mindannyiunk nevében végez. Mi is ennek a rezsimnek az áldozatai vagyunk. Ez a mollah-rezsim halált és pusztítást hozott a világra” – mondta Friedrich Merz német kancellár a ZDF-nek kedden az Iránra mért izraeli légicsapásokról.
A német kancellár azt is elmondta, ha Irán nem hátrál meg, az a nukleáris programjának teljes megsemmisítését jelenti. Ugyanakkor azt is kijelentette, hogy Izrael egyedül nem tudja elérni az összes atomlétesítmény megsemmisítését, ehhez az Egyesült Államok is kell.
Merz a Weltnek arról beszélt, hogy az iráni rezsim nagyon meggyengült, és valószínűleg már nem fogja visszanyerni korábbi erejét, ez viszont bizonytalanná teszi az ország jövőjét. Úgy véli, „Németország, Franciaország és az Egyesült Királyság ismét kész lenne diplomáciai segítséget nyújtani, közvetíteni, ahogyan azt múlt csütörtökön már jelezték”.
A keddi G7-csúcson Donald Trump azt mondta, teljesen véget akar vetni az Irán nukleáris programjával kapcsolatos problémának, és azt akarja, hogy Irán teljesen mondjon le az atomfegyverekről.
Trump három gyötrelmes választás előtt áll Iránnal kapcsolatban. A legnyugtalanítóbb forgatókönyvek a Közel-Keleten. Még lehet egyezkedni Iránnal az atomprogramról, de már nem sokáig. Az izraeli „Pókháló”: a Moszad hasonlóan juttatta el drónjait az iráni célpontokhoz, mint az ukránok Oroszországban. Témák és vélemények a világsajtóban.
A hatalomnak az a legnagyobb csábítása, hogy azt gondolod, mindent megtehetsz. A kontroll meg azt jelenti, hogy nem tehetsz meg mindent – mondja Szikora János, aki megrendezte Térey János verses drámáját, A Nibelung-lakóparkot a székesfehérvári Vörösmarty Színházban.
Hollywood új generációjának legnevesebb színészeivel készült, de csak csöppnyi porfelhőt kavart a Vágtázó lovakról. Pedig ha nem is leszünk tőle vidámabbak, érdemes tenni vele egy próbát. Kritika.