Katasztrófa fenyeget: gigantikus mennyiségű olaj ömölhet a Vörös-tengerbe
Az olajjal teli, Safer nevű tartályhajót még öt éve, a jemeni polgárháború kitörésekor fogták el húszi lázadók. Mostanra nagyon leromlott az állapota.
Az olajjal teli, Safer nevű tartályhajót még öt éve, a jemeni polgárháború kitörésekor fogták el húszi lázadók. Mostanra nagyon leromlott az állapota.
Nem csak környezetbarát, de hatékonyabb is, ha biológiai gyérítéssel veszik fel a kesztyűt a szúnyogok ellen. Az időzítés azonban kulcsfontosságú. Megmutatjuk, hogyan dolgozik Kőszegi Dániel szúnyogirtó szakember.
Főként az igazán apró részecskéket viszi messzire a szél.
Az Európai Unióban augusztustól kapható a húsmentes golyó, aminek a klímalábnyoma csupán a hagyományos 4 százaléka.
Sok helyen a tengeri hulladék legnagyobb százalékát hungarocell teszi ki, amit a halászat és az akvakultúrás gazdálkodás során is használnak.
2,7 millió emberi tevékenységet naplóztak, mióta felfedezték az Antarktiszt, ausztrál kutatók most ezekből állítottak össze adatbázist.
Rügyfakadás, virágzás, termésérés, lombhullás: mind évszakosan ismétlődő események, amelyeket a klímaváltozás egyre inkább felborít és a természetes rend felborulása súlyos következményekkel jár.
Évszázados hagyományt gondoltak újra a PET Kupa szervezői. A céljuk az, hogy jó példát mutassanak más országoknak is a hulladék helybeni hasznosítására.
Csak Európában több tízmillió tonna textilhulladék keletkezik, ami hulladéklerakókba kerül vagy elégetik. Újrahasznosítani nehéz, egy francia építész azonban megoldást talált a problémára.
A Michel Gondry által rendezett kisfilm a metánkibocsátás csökkentéséről szól.
Sok embert még az sem tart vissza a szemeteléstől, hogy egy nemzeti parkban kirándulnak.
Joe Biden teljesen átalakítaná az Egyesült Államok energiapolitkáját.
Külföldön mind népszerűbbek a "maradék nélkül" mozgalmak, amelyek célja, hogy akár állatot is, zöldségeket is hulladék nélkül használjanak fel. De miként jutottunk el onnan, hogy egy csirkének a csont kivételével mindenét feldolgozták, addig, hogy sokan ma már csak a mellfilét hajlandóak megenni? Szabó Esztivel, a Felelős Gasztrohős kommunikációs vezetőjével a hulladékmentes étkezésről beszélgettünk, miként arról is, mennyi mindenről nem tudjuk, hogy egyébként ehető.
Eltűnnek-e az IKEA papíralapú katalógusai, mire a jó a vízi jácint, hogyan halad a bútor-visszavásárlás, lesz-e bútorbérbeadás, és megéri-e fenntarthatónak lenni – egyebek mellett erről beszélt a Zhvg-nek Vladimír Víšek, az IKEA regionális fenntarthatósági vezetője.
Az anyag a vízbe és az élelmiszerekbe jutva súlyos egészségügyi problémákat okozhat.
Ha a lángok elérik a hajó tartályaiban lévő, több millió liter üzemanyagot, felbecsülhetetlen kár keletkezhet a helyi ökoszisztémában.
A veszélyeztetett európai madarak élőhelyei a felére is csökkenhetnek az elkövetkezendő évtizedben amiatt, mert a termelők a piaci nyomás miatt egye intenzívebben gazdálkodnak az olíva- és szőlőültetvényeken.
Lehet, hogy olyan kókusztejet iszik, ami majommunka árán került a polcokra? Állatvédők nyomására több ezer európai üzlet vette ki a kínálatából a makákók kizsákmányolásával begyűjtött kókuszokat. Arról megoszlanak a vélemények, hogy mekkora az országban a majommunka mértéke.
A nyári forróság könnyebb elviselése érdekében új rendeletet hoztak: az új építésű házak legalább ötödét növényeknek kell borítania, hogy hűtsék a város mikroklímáját.
Ez már a sokadik eset a térségben. Kerozin ömlött ki, ezúttal kétszer annyi, mint egy hónappal korábban. A kár óriási.