„Majd megtudod, mi az a fájdalom, ha gyereket szülsz”– milyen problémákat jelezhet a kínzó menstruációs görcs?
A szakértő szerint a megoldás nem egyszerű, de mindenképp létezik, és nem csak a szülés vagy az idő múlása hozhat enyhülést.
A békásmegyeri Barát-patak befolyójánál fognak összeszedni inváziós állatokat.
A Fiatal Entomológusok Klubja (FEK) különleges akciót szervez a békásmegyeri Barát-patak befolyójánál. A I. Budapesti Rákász Napon a vörös mocsárrákokat fognak begyűjteni a vízből, hogy aztán azok teknőseledelként végezzék.
A Turista Magazin szerint a rákgyérítés a 800 méteres Téglagyári-árok teljes hosszában lesz február 22-én. Az időpont nem véletlen, azt írják, ha még a télen sikerül jelentős számban gyéríteni a vörös mocsárrákokat, akkor tavasszal be tudnak költözni a vízbe az onnan kiszorított békák, gőték és vízi rovarok.
A vörös mocsárrákok bűne, hogy inváziós faj, ami kiszorítja többek közt az őshonos kecskerákot is. Ráadásul a Dél-Amerikából származó tízlábú állat ellenáll az észak-amerikai eredetű rákpestisnek, viszont sajnos aktívan terjesztik, és ezzel veszélyt jelentenek az őshonosakra.
Aki részt venne a rákgyűjtésben, az szombaton jelentkezzen fél 9-kor a Barát-patak befolyójánál. A tervek szerint 2 ezer darabot fognak összeszedni a vörös mocsárrákból.
A szakértő szerint a megoldás nem egyszerű, de mindenképp létezik, és nem csak a szülés vagy az idő múlása hozhat enyhülést.
Most Lázár János tárcája már csak annyit közölt: elképzelhető, hogy felszedik a zenélő burkolatot.