A Tungsram Dolgozók Független Szakszervezete sajtótájékoztató keretében jelenti be, hogy csatlakozik a Társadalmi Szolidaritás Napja elnevezésű kezdeményezéshez. A Tungsram szakszervezete a sztrájkkal ugyanakkor mintegy 11 ezer munkavállaló munkahelyét próbálja megmenteni, akiket a cég várhatóan 2008-tól több hullámban - a gyártás kiszervezése miatt - elbocsát.
A Magyar Orvosi Kamara, a Magyar Gyógyszerész Kamara, az Egészségügyi Szakdolgozói Kamara, a LIGA Egészségügyi Szövetsége és a Munkástanácsok Országos Szövetsége Egészségügyi Ágazata is támogatja a kezdeményezést.
A LIGA hivatalos honlapján közzétettek szerint eddig a pedagógusok, vasutasok és volán dolgozók, a fegyveres és rendvédelmi dolgozók mellett az Alfa Magzat-, Újszülött-, Gyermek-és Családvédelmi Szövetség, az Asztmás és Allergiás Betegek Országos Szövetsége, a Bencés Diákszövetség, a CINASz Budapesti Közlekedési Szakszervezetek, az Egészségügyi és Szociális Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezete, az Élőlánc, a Fidesz Magyar Polgári Szövetség, a Gépjárművezető-képző Szakoktatók Független Szakszervezete, a Humanista Mozgalom, a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége, a Közlekedési Dolgozók Országos Egyesülete, a Levegő Munkacsoport, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége, a Magyar Orvosi Kamara, a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége, a Munkástanácsok Országos Szövetsége, a Nagycsaládosok Országos Egyesülete, a Nemzeti Pedagógus Műhely és a Védegylet is csatlakozott a kezdeményezéshez.
A Liga Szakszervezetek október 15-én írt levelet Gyurcsány Ferenc miniszterelnöknek, kérve, hogy jelöljön ki tárgyalócsoportot a november 21-ei sztrájkkövetelések megvitatására.
Az érdekképviselet egyrészt azért jelentette be a sztrájkot, hogy a kormány kezdeményezze a jövő év elejétől érvényes kedvezőtlenebb nyugdíj-számítás visszavonását, dolgozzon ki javaslatot a szigorítás fokozatosságára. Az új számítási mód gyakorlatilag egy hónapnyi nyugdíjat von el a nyugdíjasoktól, miközben a konvergenciaprogram egyébként is igen jelentős terheket jelentett a társadalomnak - hangsúlyozza az érdekképviselet.
A tiltakozás másik oka, hogy a korkedvezményes nyugdíjazás rendelkezéseinél ne csak a kedvezményezett szakmai körből való kikerülés hanem az oda való bekerülés szabályaival is foglalkozzanak. A többműszakos, folyamatos munkarend például indokolná a korkedvezményt az érdekképviselet szerint, valamint más új, jelentős megterhelést jelentő szakmák is bekerülhetnének ebbe a körbe. Tiltakoznak azért is, mert a buszvezetőknél a korszerűbb járművekre hivatkozva már nem akarják megadni a korkedvezményt.
A Liga Szakszervezetek tiltakozik az egészségbiztosítási reform tervezett formája ellen is.