Tényleg kell a Twitter Musknak, vagy csak blöfföl pár száz millió dollárért?
Megvenné a Twittert, és különösebb moderálás nélküli fórummá alakítaná Elon Musk, aki abban hisz, hogy a közösségi médiát decentralizálni kell, a felhasználók kezébe adva a döntést arról, mit akarnak látni és olvasni. A tranzakció előtt akadályok tornyosulnak.
Ha a tengerentúlon ismernék Rejtő Jenő munkásságát, akkor most Fülig Jimmyvel együtt kérdezhetnék: kavarja ez, vagy nem kavarja? A Piszkos Fred szándékaival kapcsolatos dilemma ezúttal a dél-afrikai születésű Elon Muskra, a világ leggazdagabb emberére vonatkozik,
aki színes pályafutása során már számos olyan váratlan húzással élt, amit nem tudtak mire vélni, és csak találgatták, mit akarhat.
A végtelenbe és tovább - Elon Musk életútja, 13. rész
Az elmúlt hetekben 12 részben, a dél-afrikai gyermekkortól az üzleti élet csúcsáig követtük Elon Musk élettörténetét a neves technológiai újságíró, Ashlee Vance 2015-ben megjelent könyve alapján. Sorozatunk záró részében összefoglaljuk, mi minden történt Muskkal, illetve nagy projektjeivel az utóbbi öt évben, és milyen innovációkat várhatunk tőle a jövőben.
Musk a múlt héten bejelentette, hogy részvényenként 54,2 dollár készpénzért megvenné a Twittert, amit ezzel több mint 43 milliárd dollárra értékelt. Mint mondta, ez a legjobb és az utolsó ajánlata, de arra az esetre is van terve, ha az igazgatótanács visszautasítja.
Ahhoz, hogy megvegye, valóban le kell győznie az igazgatótanács ellenállását, a testület ugyanis amerikai sajtóértesülések szerint azon dolgozik, hogy minél inkább megnehezítse a milliárdos dolgát, aki végső soron közvetlenül is ajánlatot tehet a tőzsdén jegyzett cég részvényeseinek.