Építészeti kultúrtúrának is megteszi az a séta, amellyel körbe lehet járni Zugló legújabb ingatlanfejlesztését, a Dürer Parkot, hiszen az öt focipályányi területet egy századfordulós villanegyed öleli körbe. A platánfák árnyékában száz évvel ezelőtti családok mindennapjai elevenednek meg az önkormányzat által kihelyezett táblácskák segítségével a késői historizmus, a szecesszió vagy éppen a korai art deco stílusjegyeit magukon viselő lakóházakban.
Szomszédságukban száz évvel később a kormányfő vejének, Tiborcz Istvánnak adatott meg a lehetőség, hogy részt vegyen három lakóépület és két irodaház megvalósításában – a különbség csupán annyi, hogy most minden valószínűség szerint nem az újdonsült lakástulajdonosok kerülnek majd ki a „felső tízezerből”, hanem az ingatlanfejlesztők. A tavasszal derült ki, hogy Tiborcz István felvásárolta a Diófa Alapkezelőt, amely a Főnix Magántőkealapon keresztül olyan budapesti ingatlanfejlesztésekben szerzett befolyást, mint a BudaPart a Kopaszi-gátnál (a projektről alább részletesen is olvashat), vagy a Dürer Park a Városliget mellett.
Összehangolt stratégia jegyében szerezte meg Orbán Viktor veje a Gránit Bank mellé a Diófa Alapkezelőt is. A kettő együtt tág teret kínál a kreatív pénzteremtésre.