Már csak egy ugrás, és Orbán Viktor vejének vagyona több lesz 100 milliárd forintnál
Tiborcz István immár Budapest több meghatározó ingatlanfejlesztésében is érdekelt. Mégsem képes még egy falusias városka focipályáját sem úgy pótolni, hogy a fizetnivalót ne az állam állja.
Építészeti kultúrtúrának is megteszi az a séta, amellyel körbe lehet járni Zugló legújabb ingatlanfejlesztését, a Dürer Parkot, hiszen az öt focipályányi területet egy századfordulós villanegyed öleli körbe. A platánfák árnyékában száz évvel ezelőtti családok mindennapjai elevenednek meg az önkormányzat által kihelyezett táblácskák segítségével a késői historizmus, a szecesszió vagy éppen a korai art deco stílusjegyeit magukon viselő lakóházakban.
Szomszédságukban száz évvel később a kormányfő vejének, Tiborcz Istvánnak adatott meg a lehetőség, hogy részt vegyen három lakóépület és két irodaház megvalósításában – a különbség csupán annyi, hogy most minden valószínűség szerint nem az újdonsült lakástulajdonosok kerülnek majd ki a „felső tízezerből”, hanem az ingatlanfejlesztők. A tavasszal derült ki, hogy Tiborcz István felvásárolta a Diófa Alapkezelőt, amely a Főnix Magántőkealapon keresztül olyan budapesti ingatlanfejlesztésekben szerzett befolyást, mint a BudaPart a Kopaszi-gátnál (a projektről alább részletesen is olvashat), vagy a Dürer Park a Városliget mellett.
A külvilág számára egyelőre ismeretlen forrásból vett pénzgyárakat Tiborcz István
Összehangolt stratégia jegyében szerezte meg Orbán Viktor veje a Gránit Bank mellé a Diófa Alapkezelőt is. A kettő együtt tág teret kínál a kreatív pénzteremtésre.