szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Közzétették a Dürer Kert helyén zajló ingatlanfejlesztés engedélyezett látványterveit, legalábbis ami az irodaházakra vonatkozik. A két, összesen több mint negyvenezer négyzetméter alapterületű épület három év múlva készülhet el.

Három lakóépületet és két irodaházat építenek fel a Dürer Kert egykori helyén a Városliget tőszomszédságában Garancsi Istvánék. A Dürer Befektetési Kft., és Property Market Kft. közös projektjének az irodaházakra vonatkozó látványterveit és egyéb részleteit az Építészfórum tette közzé a minap. Előbbi cég tulajdonosa Garancsi István és Scheer Sándor, az ő érdekeltségükbe tartozik az állami közbeszerzéseken rendkívül sikeresen szereplő Market-csoport.

Azt az irodaházat, amely a telek városközponthoz közelebb eső részén létesül majd, az Avant-Garde Építész Stúdió tervezte, olasz előkészítés alapján. Ennek alapterülete 24 500 négyzetméter lesz.

Egy hosszanti, majd 100 méteres, lepényszerű tömegre terveztünk három tornyot a homlokzatoktól hátraléptetve

– idézték Kertész András Tibor tervezőt.

A másik irodaházat, amely a Zichy utca és az Ajtósi Dürer sor sarkán áll majd, és üvegburkolatával magába olvasztja az 1880-as években felépített Sacré-Coeur nővérek zárdájának és leánynevelő intézetének megőrzendőnek ítélt épületrészeit, a Lean Tech Mérnökiroda tervezte. Ennek alapterülete 16 000 négyzetméter lesz.

Az irodaházak az Építészfórum szerint 2025 közepére készülhetnek el, a telekre szánt további lakóépületek tervezése és ütemezése azonban még nem zárult le. A fejlesztés során kiszélesítik a járdát a Zichy utcában, az Ajtósi Dürer soron pedig újabb lámpás kereszteződést hoznak létre, hogy be lehessen fordulni a nagyobb irodaház bejáratához.

A lap jelzi, hogy a beruházást irodapiaci, városépítészeti, környezetvédelmi szempontból is meg lehet közelíteni, és

felmerül a kérdés, hogy valóban ezen a területen és ilyen időkben kell-e ekkora irodaberuházást indítani,

ugyanakkor hozzáteszik, hogy egy „végtelenül elhanyagolt épületállományról volt szó (aminek a zöld területeit sem gondozta eddig senki)”.

Az közelmúltban még a Dürer Kertnek helyet adó ingatlanon korábban az ELTE bölcsészkarának több nyelvszakja működött, előtte pedig az MSZMP pártfőiskolája volt itt. Az ingatlanfejlesztést tavaly nyilvánították kiemelt kormányzati beruházássá, ennélfogva környezeti hatásvizsgálat nélkül építkezhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!