Milyen a jó élet? – 2. rész: Együtt élni a tökéletlenségünkkel
Miért fontos elfogadnunk, hogy a kiszolgáltatottság érzése az élet része? Milyen módszerek segíthetnek arra fókuszálni, amit valóban irányítani tudunk? Hogyan ismerjük fel és értékeljük a jót az életünkben? Napjainkban számtalan külső bizonytalanság és állandó változások közepette kell megtaláljuk életünkben az egyensúlyt. Maaret Kallio finn kognitív pszichológus, szexuálterapeuta és mindfulness coach szemléletes példákon és átfogó kutatási eredményeken keresztül világít rá, hogyan lehetünk reziliensek finn módra, árnyalt látásmóddal szemlélve a világot, erőt merítve nemcsak a sikereinkből, de a nehézségekből is, valamint értékelve mindazt, amink van. A HVG Könyvek által kiadott könyvből több részt is bemutatunk itt a hvg360-on.
A tökéletesség az elégtelenség csapdája
Már kora reggel kritikus szemmel méregeti a csípőjét. A nadrág címkéjén a 40-es szám szerepel, pedig a 36 nyilvánvalóan sokkal jobb lenne. Bepakolja a dolgait a kifejezetten szép táskájába, de mondjuk annak az árnyalata is már kicsit kiment a divatból, és nem is tökéletesen illik a többi ruhájához. A teendők listájára felkerül a legújabb szuperdiéta és egy stílusosabb kézitáska.
Egy férfit látunk, beül az autójába, ami pöccre indul és biztonságosan célba juttatja bármilyen időjárási körülmények közt. Csak a fránya felni, az lehetne menőbb, meg a hangrendszer is tudhatna többet. És nem is összkerék-meghajtású, nem úgy, mint a haveré.
Egy nő hosszasan csiszolgatja a szöveget, ami pedig már pont elég jó. Az óra ketyeg, de még egyszer át kell futnia a sorokat. Pár elmélet még hiányzik, és nem is járt még körül mindent az összes lehetséges nézőpontból. A simán jó szöveget még nem lehet leadni, a tökéleteshez viszont végtelen út vezet.
Egy férfi irigykedve pillant a többiek testére az edzésen. Pedig ő se néz ki rosszul, és amúgy is makkegészséges. A bicepszén viszont még formálni kell, és a szervája sem elég ütős. Mellette a nő jó színben van, de még szebb lenne, ha szép egyenletesen lebarnult volna. A mellei egészségesek és gond nélkül táplálták a nő gyerekeit, de sajnos menthetetlenül megereszkedtek.
A kisbaba nagyon édes, de a ruháit színben jobban össze lehetett volna válogatni. Annak idején időben elkezdett kúszni is, de az olvasás mehetne jobban. Négyféle foglalkozásra jár, de ötödikként még járhatna szolfézsra, hogy minél optimálisabban fejlődjön az agya.