A kutatók 17 kezdő sofőr lány és fiú, továbbá 48 rutinos autóvezető nő és férfi parkolási szokásait vizsgálták.
A kutatók 17 kezdő sofőr lány és fiú, továbbá 48 rutinos autóvezető nő és férfi parkolási szokásait vizsgálták. A tesztalanyoknak egy Audi A6-al kellett a leggyorsabban és legpontosabb leparkolniuk egy parkolóházban. A műveletet elölről, hátulról, jobbról, balról egyaránt meg kellett ismételniük. Az oldalirányú – párhuzamos – parkolásnál a férfiak bizony jobbak voltak. Nemcsak átlagosan 42 másodperccel gyorsabban végrehajtották a manővert, mint a hölgyek, hanem pontosabban is álltak be a szabad helyre.
A kutatók két alapvető különbséget vettek észre nők és férfiak között. Az egyik, hogy az erősebbik nem képviselői jobban fel tudták mérni, hogyan változik az autó pozíciója bizonyos manővereknél, és mennyire kell elforgatni a kormányt, illetve megnyomni a gázpedált, hogy elérjék azt az irányt, sebességet, amivel megoldható a parkolás. A nőknek sokkal kevesebb az önbizalmuk a parkolás tekintetében, mint a férfiaknak. Sajnos a nők – talán pont az ilyen felmérések, cikkek miatt – már a parkolás előtt attól félnek, vajon be tudnak-e állni a kiszemelt a parkolóhelyre, és megpróbálják a legtökéletesebben végrehajtani a manővert. Addig próbálkoznak, míg szerintük tökéletes nem lesz. Ez pedig sokszor időt vesz igénybe. Ha valaki látja a kísérletezgetést, esetleg megjegyzést is tesz, még jobban elbizonytalanodnak a női sofőrök, és legközelebb még rosszabbul fog menni.
A kutatók szerint a nőknek más perspektívából kellene látniuk a dolgokat. A jövőben ne úgy tekintsenek a parkolásra, mint egy fenyegetésre, nyomásra, hanem mint egy kihívásra. Ha ugyanis nő az önbizalmuk, jobban, könnyebben parkolnak.