A milánói rendőrség a napokban büszkén mutatta meg a sajtónak új szerzeményét, egy maffiózótól lefoglalt Ferrarit, amely most átállt a jó oldalra. Ráadásul egy Spider, vagyis kabrió változatot van szerencséje használni mostantól a rendőröknek.
A kocsit annak rendje és módja szerint átalakították, a szükséges megkülönböztető fény és hangjelző rendszerekkel látták el.
Valójában nem lesz jellemző, hogy ezzel fognak posztolni a rendőrök, legalábbis a hagyományos értelemben. Ez egy marketing eszköz, amellyel rendezvényekre járnak majd a milánói zsaruk.
Olaszországban egyébként nem is olyan ritkaság, hogy az elkobzott autókból rendőrautó lesz, illetve az sem ritka, amikor a rendőrség számára az autógyártók ajánlanak fel szupersport-autókat. A Lamborghini részéről hagyománya van az ilyen adományoknak, nemrégiben egy Huracánt kapott az olasz rendőrség.
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja.