szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

Most a dízelé nem változik majd.

Egész héten üzemanyagár-csökkenést tapasztalhattunk a benzinkutakon, ami szombaton tovább folytatódik. A benzin beszerzési ára bruttó 3 forinttal csökken, a gázolaj nagykereskedelmi ára a hétvégén már nem változik – írja a Holtankoljak.hu.

A beszerzési árak változásától függetlenül is változtak a kutak árai, jellemzően extra csökkenéseket tapasztalhattunk. Ennek hatására az átlagárak az oldal szerint az alábbiak szerint alakulnak pénteken:

  • 95-ös benzin: 630 Ft/liter
  • Gázolaj: 640 Ft/liter

A benzin ára szombaton akár még tovább csökkenhet.

A Holtankoljak.hu ügyvezető igazgatója, Bujdos Eszter a napokban nyilatkozott arról, hogy jóval olcsóbb is lehetne az üzemanyag, ha az ár felét jelentő adókat csökkentené a kormány. Ha a kabinet a jövedéki adó esetében a kötelező minimumot vetné ki, vagy az üzemanyagáfát 20-21 százalékra vinnék le, akkor árfolyamtól függően akár 70-80 forinttal is olcsóbb lehetne a benzin és a gázolaj Magyarországon.

70-80 forinttal is olcsóbb lehetne a benzin és a dízel, ha a kormány nem adóztatná szét az üzemanyagokat

A szakértők szerit az üzemanyagok árának fele adótartalom Magyarországon.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!