Felborult vitorlásukba kapaszkodva vészelték át a balatoni vihart
A vitorlázók figyelmen kívül hagyták az első fokú viharjelzést.
A vitorlázók figyelmen kívül hagyták az első fokú viharjelzést.
Jó tanács: csak olyan messzire menjen be a tóba, ahonnan még biztonságban ki tud jutni a partra.
A Balaton-part sok helyen egyáltalán nem látogatható az ottani telkek miatt, holott törvény írja elő, hogy mekkora szabad parti sávnak kellene lennie. Balatonvilágoson például mindössze néhány tíz méternyi szabad partszakasz van.
Egyre kevesebb a szabadstrand a Balaton körül, mostanra csupán nyolc hivatalos fürdőzőhely maradt, ahol nem kérnek pénzt a csobbanásért.
Közmunkásokra, diákokra, olcsó munkásszállókra volna szükség a Balatonnál a vendéglátósok szerint, annyira nincsenek szakácsok és pincérek.
A polgármester szerint egyebek mellett a fenntartás költségeit próbálják kigazdálkodni a 800 forintos napijeggyel.
Máriafürdőn már hetvenméteres lejárókat csináltak a tóhoz tavaly nyárra, hogy a strandolókat megkíméljék a kellemetlen iszaptól. A mocsarasodásnak több oka is lehet, úgy tűnik, nem a természet játékáról van szó.
Barátjával Balatonlellénél labdáztak a vízben, de a viharossá váló déli szél besodorta labdájukat a tó közepe felé. Utána úsztak, de neki már nem maradt elég ereje visszaérni a partra.
Tizennyolc esetben összesen 48 embert mentettek ki vasárnap a Balatonból – közölte a Police.hu. A mentések döntő többségében II. fokú viharjelzés volt érvényben.
A hosszú hétvégén praktikusan igazi nyári idő lesz, és a hazai tavak vízének hőmérséklete is ehhez illően magas.
Elszálltak az ingatlanárak az üdülőövezetekben is, bár az épületek négyzetmétere még így is jóval olcsóbb, mint a lakások esetében. Ez megmozgatta a vékonyabb pénztárcájú emberek és a gazdag befektetők fantáziáját is.
A vendéglátósok szakszervezete szerint a kötelező szervizdíj végre a dolgozóknak jelentene garantált pluszpénzt, a balatoni vendéglátósok viszont úgy vélik, hogy ez csak egy kötelező áremelés lenne.
A holttestet Csopak közelében fedezte fel az egyik arra járó hajó.
A Velencei-tónál a főváros közelsége is hajtja a keresletet, ott is drágulás tapasztalható az ingatlanpiacon.
Tihanyban átlagosan 700 ezer forintot kérnek egy lakás négyzetméteréért, de drágák az ingatlanok Szántódon, Zamárdiban és Siófokon is.
Balatonfüreden egy lakás négyzetméteréért 575 ezer forintot kérnek, Tihanyban 700 ezer forint az átlag, valamint szintén drága település a déli part elején található Szántód, Zamárdi és Siófok, ahol 450-500 ezres négyzetméterárak vannak.
Egy kioktató írásbeli kérdésre adott válasz végén rejtették el ezt az egy mondatot.
A hétvégén egészen elképesztő autócsodák bukkantak fel Balatonfüreden és környékén – mutatjuk őket.
Egyelőre még csak ébredezik a Balatonfüredre érkezett oldtimer- és youngtimer közösség, de már most reggel megéri körbenézni a Tagore sétányon. Mutatjuk, hogy pontosan miért.