Tetszett a cikk?

Bármennyire is felfoghatatlannak tűnik, a globális méreteket öltött pénzügyi válságnak akadnak kimondottan kedvező hatásai is a magyar lakosság pénzügyi kultúrája vonatkozásában. Részben azért, mivel az eddigieknél „húsbavágóbb” értelmet kapott árfolyamkockázatok miatt lényegesen megfontoltabb mérlegelés előz meg egy-egy hitelfelvételt, mint korábban. Részben pedig amiatt, hogy a kíméletlen forrásszűke új megvilágításba helyezte a megtakarításokat: hangsúlyosabbá vált az anyagi tartalékok felhalmozása, az előzetes felkészülés a tervezett, nagyobb kiadásokra.


Sziráki László
Ezzel párhuzamosan egyfajta elmozdulás is megfigyelhető a lakossági megtakarításokban az alacsonyabb kockázatú, megosztott formák felé. Előtérbe kerültek a lakástakarékpénztári – valamint az azokkal kombinált – konstrukciók, illetve a hosszabb lejáratú eszközök, például a biztosítások. Nőtt az igény a fél-egyéves időtávra leköthető betétekre, elsősorban a viszonylag magas kamat előnyeinek meghosszabbítása miatt.

A krízis kihívásaira az MKB Bank a kellő időben és a kellő rugalmassággal reagált. Folytatta sikeresnek bizonyult lakossági üzleti modelljének fejlesztését, miközben új kiszolgálási modellt vezetett be a kisvállalati üzletágnál. Annak dacára, hogy a kockázatosabb befektetési termékek értelemszerűen vesztettek vonzerejükből, az MKB Alapkezelő által kezelt alapok vagyona nem csupán nőtt, hanem a legélénkebben bővült a piacon. Ez főképp a tőkevédelmet nyújtó likviditási alapok népszerűségének köszönhető.

Noha a megelőző évek dinamikája után a lakossági hitelfelvételek mértékében érzékelhető a pénzpiaci időjárás borúsabbá válása miatti megtorpanás, megfelelő önerő esetén az ügyfelek nyitott kapukat döngetnek az MKB Banknál. Azt követően, hogy az Európai Unió és a Nemzetközi Valutaalap fémjelezte nemzetközi „védőcsomag” mérsékelte a forint sebezhetőségét, a következetesen óvatos és megfontolt hitelezési politikát folytató MKB Bank versenyképes kondíciókkal indította újra a jelzálogfedezetű hitelezést euró alapon. A döntésben közrejátszott az is, hogy a fizetési nehézségekkel szembesülő devizahiteles ügyfelek helyzetén a kereskedelmi bankok kormányzati szintű megállapodásban rögzített feltételek mentén hajlandók könnyíteni. A meglévő hitelek átstrukturálására a bank rugalmas, költségkímélő és személyre szabott megoldást kínál, legyen szó a futamidő módosításáról, tőkemoratóriumról, vagy akár a kettő kombinációjáról.

Akárcsak korábban, most is a megfelelő önerőt felmutatni képes, biztos jövedelemmel rendelkező ügyfeleknek érdemes fontolóra venniük a devizahitelt. Számukra gyors, egyénre szabott és rugalmas megoldásokat kínál a bank. A lakástakarékpénztári megtakarítással vagy biztosítással kombinált hitelkonstrukciók például egyfajta tartalékot jelentenek az ügyfélnek a hitel visszafizetéséhez. A bank p énzügyi tanácsadói teljes körű tájékoztatást adnak minden feltételről, pontos útmutatást nyújtva a kockázatok megítélésében. A végső döntés természetesen mindig az ügyfélé, így az árfolyamkockázatot kerülő, biztonságot kedvelő ügyfelek forintalapon is többféle módozat közül választhatnak, akár az állami támogatású hitelek kedvező feltételeit kihasználva.

Mindezt a megszokott és az ügyfeleink elvárásainak megfelelő, magas színvonalú, ügyfélközpontú hozzáállással nyújtjuk, a bank „Személyesen Önnek” koncepciója jegyében, amely egyedülálló a magyar piacon. A független, londoni székhelyű piacelemző cég, a Branchmarking legújabb felmérése szerint az MKB Bank 2007 után 2008-ban is megelőzte minden hazai versenytársát fiókhálózatának és telefonos ügyfélszolgálatának kiszolgálási színvonalát, ügyfélbarát attitűdjét tekintve.

 További információért kattintson ide.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Párizsban tárgyalnak a fegyverkezésről 30 európai ország vezérkari főnökei

Párizsban tárgyalnak a fegyverkezésről 30 európai ország vezérkari főnökei

Vaszily Miklós lett az MBH Bank felügyelőbizottságának elnöke

Vaszily Miklós lett az MBH Bank felügyelőbizottságának elnöke

Baleset vetett véget Tordai Bence szürreális sajtótájékoztatójának az orosz nagykövetség előtt

Baleset vetett véget Tordai Bence szürreális sajtótájékoztatójának az orosz nagykövetség előtt

A román alkotmánybíróság döntése szerint nem indulhat Georgescu a választásokon

A román alkotmánybíróság döntése szerint nem indulhat Georgescu a választásokon