szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Szpojler: ez az árazás bizony nem a magyar pénztárcákra lett kitalálva.

Három év kényszerű pihenő után szerdán elkezdődött a 2022-es Sziget Fesztivál, ez a buli azonban nem lesz olcsó, hacsak nem étlen-szomjan akarjuk végignyomni. Mutatjuk: nagyjából milyen árakkal kell kalkulálni a fesztiválon.

Kezdésnek: a Sziget is repoharat használ, méghozzá háromfélét is. A négycentis 300, a háromdecis és a félliteres pedig egyaránt 600 forintba kerül.

Túry Gergely

Ha sörözni szeretnénk, és csapolt sörre vágyunk, akkor korsónként (0,5l) érdemes minimum 1290 forintot rászánni egy körre – innen kezdődik ugyanis egy korsó csapolt Dreher Gold, azonban ha egy korsó Kingswood Cider lenne minden álmunk, akkor már 1590 forinttal érdemes csak beállni a kasszához. Persze van dobozos opció is, de az még egy picit drágább: a Dreher Goldért és a Hidegkomlósért is egyaránt 1390 forintot fogunk a pultnál hagyni. Ha kézműves sörre vágynánk, akkor viszont nem kell olyan mélyen a zsebünkbe nyúlni, mint ahogy elsőre vártuk volna: a Cecei szűretlen láger korsója 1390 forintba kerül.

Divatos alkoholos üdítő a Viper Hard Seltzer, ez csak 0,3 literes kiszerelésben kapható, és mind a három ízesítésben (lime, áfonya és barack) 1290 forintba kerülnek.

Túry Gergely

Ha valaki inkább a borokat preferálná, ő sincs kizárva a buliból: az olcsóbb borokat decinként 690-ért mérik, a fröccsök ára pedig mérettől függően 990 és 2410 forint között szórnak, a prémium borok decije 800 forintba kerül. Ha pedig a pezsgőkre szavaznánk, akkor sem vagyunk elveszve: a Szovjetszkoje Igrisztoje decije hatszáz forintunkba, üvegje 4200-ba fog kerülni.

A rövideknél már egy kicsit mélyebbre kell nyúlnunk a tárcánkba, főleg, ha nem csak welcome drinkre, hanem több kanyarra is vágyunk egymás után. Vodkából Finlandia vár ránk, négy centi 1950 forintért. A whiskey is ugyanebben az árban van, abból Jack Daniel’st fogunk tudni kérni. A gin már picit drágább: ha a Tanqueraytól indul be a nyálelválasztásunk, akkor négy centiért akár 2590 forintot is a pultban fogunk hagyni.

Na, de magyarok vagyunk, és mit iszik a magyar a mindenen is túl? Persze, hogy pálinkát! A Szigeten pedig Rézangyalt, aminek négy centijéért 1950 forintot fognak rólunk legombolni. Akad persze Tátratea, Jägermeister, Unicum, no, meg Tubi is, ezek 1850 és 2190 forint között szórnak.

Túry Gergely

Kombózzuk a rövideket? Még szép! Ha rövidből csinálnánk long drinket, arra is van mód, az úgymond „normal” kivitelt – vagyis a háromdecis verziót – 2590 és 3390 forint között fogjuk megkapni. Long Drink Strong? Jöhet? Igen? A tárcánknak jobban fog fájni, mint a fejünknek: ha a félliteres kivitelre fájna a fogunk (májunk – bocs), akkor azt jószerivel bármely rövidből 3990 és 4690 forint között fogjuk megkapni.

A koktélok pedig még drágábbak: míg egy Mojito „csupán” 3990, addig egy Long Island jeges teáért már 5990 forintot kell leszurkolnunk.

Ha pedig vezetünk és az alkohol nem fér bele a Szigeten, arra is van megoldás – ami ráadásul költséghatékonyabb is: a kóla, a tonik, a gyömbér, Fanta, a Sprite és a gyümölcslevek egyaránt félliteresek, és 890 forintba kerülnek, az ásványvíz pedig egy picit még olcsóbb is: 850 forintért juthatunk hozzá, ha hidratálni (vagy ismerősünket hidratáltatni) szeretnénk.

Túry Gergely

Eddig a hivatalos árlista, de még nem ettünk semmit, egy jó koncertre pedig nem lehet éhesen odamenni. Mondjuk, hogy ha meglátjuk a Szigetre kitelepült standok árait, lehet, hogy mégis éhgyomorral fogunk koncertre menni. Ugyanis egy hamburger – tudósítóink fotói és beszámolói alapján – négyezer (!) forinttól kezdődik, és meg sem áll hatezerig attól függően, hogy hol szottyan kedvünk reggelizni, ebédelni vagy vacsizni. Az árak pedig minden típusú ételből ebben a sávban szórnak: ha kolbászokra vágynánk, az is jellemzően 4500 forintról indul, ugyanúgy, ahogy a kebab, a zöldséges csirke. Kicsit olcsóbb a gyros, persze, hogy ha pitába és nem tálként kérjük, így „csak” 3500 forint. Ha pedig valaki azt hinné, hogy a melegszendviccsel majd jól meghekkeli a rendszert, hogy ő csak azért is olcsón eszik, ki kell ábrándítsam: az is 3000 forintba kerül.

Persze a reggeli kávé sem maradhat el: az eszpresszó 899 forinttól indul a standoknál, de ez a legolcsóbb, ha dupla kávét akarunk, azért az ébresztőért simán 1700 forintot fogunk otthagyni. Ha pedig kávé, akkor nem maradhat el mellőle a croissant sem, még akkor sem, ha 900 forint. Jó étvágyat.

(Igen, mi is látjuk, hogy nagyjából ugyanazok az árak a Szigeten, mint a Belvárosban. Csak míg a Belvárosban a turistákra szabott árak közt sétálva nem vagyunk rászorulva arra, hogy ennyit költsünk, a Szigeten bizony rá leszünk – ugyanis nem lesz olcsóbb hely a közvetlen közelünkben.)

Túry Gergely

De mindig van "B" opció azoknak, akik nem akarnak ennyit elverni egy fesztiválra, ez pedig a Szigetre évről évre kitelepülő Aldi, ahol azon az áron tudunk (a kötött árú italokon kívül) bevásárolni, mint amit kint is megszokhattunk (igaz, nehéz egy olyan gazdasági környezetben megszokásról beszélni, ahol szinte percről percre közvetíthetnénk az élelmiszerárak robbanását). Az Aldi azért is jó választás, mert nem csak a péksüteményeivel hódít a Szigeten: tuti tippünk, hogy a grillezett ételekből érdemes bevásárolni és azokat elkészíteni, azokkal nehéz melléfogni. Viszont fontos: ha tehetjük, inkább délelőtt vásároljunk itt be és süttessük meg az ételeket, mivel a koncertek közeledtével úgy ugrik meg a forgalom, hogy nemhogy a pénztár sorába, de a közelébe nem fogunk tudni odaférni.

Azonban ha túltettük magunkat az étel-, illetve italárak okozta sokkon, akkor nincs más hátra, minthogy jó szórakozást kívánjunk a Szigethez! A hvg.hu stábja végig kint lesz, követni fogjuk a programokat, koncerteket, és igyekszünk beszámolóinkban a lehető leghűbb képet festeni arról, milyen volt az ország legszabadabb szigetének visszatérése.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!