szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A világhírű főemlőskutató és antropológus megdöbbent azon, hogy Magyarországon jogszabályban akarják engedélyezni a védett erdők kivágását is.

Videóüzenetben fejezte ki aggodalmát Jane Goodall a Magyarországon hatályba lépő rendelettel kapcsolatban, amely szélesre tárta a kaput a védett területeken zajló fakitermelés előtt. A YouTube-ra feltöltött videóban a világhírű főemlőskutató és antropológus arról beszél, hogy

az erdők nemcsak a klímaváltozás lassításáért folytatott harcban játszanak rettentően fontos szerepet, de az erdőkre támaszkodunk a hőmérséklet és a csapadék szabályozásában is.

A tudós hozzátette: a fák kivágásával a biológiai sokszínűség eltűnik, az ökoszisztéma pedig összeomlik.

A Jane Goodall Intézet más szervezetekkel közösen augusztus 17-én, 18 órától a budapesti Széchenyi István téren, az MTA épülete előtt tart tiltakozást a kormány rendelete ellen.

Jane Goodall nemrég a lapunknak adott interjúban beszélt arról, van-e okunk az optimizmusra, hogyan kell úrrá lenni a reménytelenségen, mi tartja őt 88 évesen is aktívan, mit tanítottak meg nekünk, embereknek a csimpánzok, és melyik nagysikerű filmhez kért tőle alternatív befejezési ötletet a Netflix.

Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Csatlós Hanna hvg360

Jane Goodall: Ha a fiatalok fásultak, akkor halálra vagyunk ítélve mint emberi faj

A reményről írt könyvet a világhírű főemlőskutató és antropológus, Jane Goodall és társszerzője, Douglas Abrams. A már itthon is olvasható kötet apropóján Goodall interjút adott lapunknak. Van-e okunk az optimizmusra, hogyan kell úrrá lenni a reménytelenségen, mi tartja őt 88 évesen is aktívan, mit tanítottak meg nekünk, embereknek a csimpánzok, és melyik nagysikerű filmhez kért tőle alternatív befejezési ötletet a Netflix?