szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A szerencsi szalmatüzelésű építését – jogerős engedélyek birtokában – tavaly ősszel elkezdték, de a vita azóta sem csitul körülötte – írta az Észak-Magyarország szerdán.

Ugyanakkor a Dél-Alföldön három hasonló létesítményt terveznek, az egyik a hazai dinnyetermesztés egyik központja, Medgyesegyháza közigazgatási területén épülne meg. Az ottani önkormányzat is – hasonlóan a szerencsihez – támogatja a beruházást, a frissen alakult Az élhető Medgyesegyházáért egyesület azonban népszavazás kiírásáért kezdett aláírásgyűjtésbe, sikerrel.

Halász Mihály, a civil kezdeményezés elnöke a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei napilapnak nyilatkozva elmondta: a térségben a családok kilencven százaléka kötődik a dinnyetermesztéshez, a nemzetközileg elismert „védjegyüket féltik az erőmű árnyékától”. Aggályosnak tartják a megnövekedő forgalom miatti környezeti terhelést, nincs garancia arra, hogy amennyiben elfogy a fűtőanyag, akkor előbb-utóbb szemétégetésre állítják át a rendszert.

A népszavazáshoz szükséges aláírások összegyűltek, február 3-án ügydöntő referendumon voksolnak majd a medgyesegyháziak arról a kérdésrőle: „Akarja-e ön, hogy Medgyesegyháza területén hőerőmű épüljön?” Szerencsen mindeközben tart az építkezés – jegyzi meg a lap.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

OTP-s konzorcium pénzeli a 1,5 milliárd eurós erőműépítést

Az OTP Bank a vezető szervezője annak a bankkonzorciumnak, amely az Első Magyar Földgáz- és Energiakereskedelmi és Szolgáltató Kft. (Emfesz) 1,5 milliárd euró költséggel tervezett erőmű-beruházás finanszírozására alakul – jelentette be az Emfesz csütörtökön.

MTI/hvg.hu Gazdaság

Épül a szerencsi erőmű: a polgármester beszólt Sólyomnak

Megkezdődött Szerencsen a szalmatüzelésű biomassza erőmű kivitelezése, a beruházás várhatóan 2009 októberének végére fejeződik be – jelentette be Berecz János, a beruházó BHD Hőerőmű Zrt. felügyelőbizottságának elnöke pénteken.

Itthon

Tipró-legelő állatok, erőműépítő emberek

Európában olyan értékeket őriz a természetvédelem, amelyeken az emberi kéz nyoma ott van – mondja Haraszthy László (53 éves) szakállamtitkár, aki szerint a legtöbbször a rövidtávú gazdasági érdekek okozzák a súlyos problémákat.