szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Ipari és logisztikai beruházások számára az öt legjobb európai helyszín közül három az új EU-tagországokban van – derül ki a Cushman & Wakefield nemzetközi ingatlanügynökség most kiadott, kétévente megismételt tanulmányából.

Az európai ranglistán most is Belgium az első helyezett, csakúgy, mint két évvel ezelőtt. A második helyezett Hollandia, a harmadik Magyarország, majd Csehország és Lengyelország a sorrend.

Az előző, 2006-os felmérésben Belgiumot Franciaország, majd Hollandia követte, utána Csehország a negyedik helyen, Lengyelország akkor is az ötödik helyen szerepelt, Magyarország a hetedik helyet kapta.

A mostani felmérésben 25 európai ország szerepel, az előzőben csak 15 volt. A rangsort a költségek és az előnyök súlyozásával alakítják ki a nagy nemzetközi cég szakértői, figyelembe véve egyebek közt az ingatlanbérleti díjakat, a munkaköltséget, a közlekedés helyzetét, a fő piacok közelségét vagy távolságát, a lakosság sűrűségét.

A keleti területek vonzereje nő, mindazonáltal továbbra is a Nagy-Britannia, Belgium, Hollandia, Franciaország, Németország tengelye adja Európa fő gazdasági erejét, és ezért ezentúl is a legnagyobb európai ipari-logisztikai piac – írták a szakértők.

A jövőben azonban új fejlemények szerepet játszhatnak az európai stratégiai helyszínválasztási térkép átírásában. Ezek között a cég elemzői elsősorban a lengyelországi, gdanski kikötő és a romániai, konstancai kikötő kiépülését említették, megjegyezve, hogy Konstanca (Constanta) fontos szállítási kapcsolatnak ígérkezik Európa és Kína között. A mostani felmérésben Románia a 13. helyezést kapta.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Csaba László: elfogyott a befektetők türelme

Elfogyott Magyarországon a befektetők türelme, a politikusoknak dönteniük kell a népszerűséghajhászás és a valódi kormányzás között a gazdasági fejlődés érdekében - mondta Csaba László közgazdász a szombati Magyar Hírlapnak.

Vállalkozás

Befektetők: mivel hódítanak Európában?

Kína és India, a két, legnagyobb népességű és gazdaságilag is fejlődő ország, az európai piacot kívánja meghódítani. A folyamat már a ’80-as években kezdődött, de a valódi befektetési láz csupán néhány évvel ezelőtt a kínaiaknál 2002-ben, az indiaiaknál csupán két éve indult. Mivel hódítanak?

hvg.hu Vállalkozás

A 11 legvonzóbb ország befektetőknek

A Spanyol Külkereskedelmi Hivatal (ICEX) összeállított egy 11 országból álló listát, hogy mely országok a leghívogatóbbak a befektetők számára. A lajstromnál figyelembe vették az országok gazdasági mutatóit, a vállalatalapítás költségeit és a jelenlévő franchise-hálózatok számát.

hvg.hu Vállalkozás

Új befektetési célpont magyar vállalkozóknak

A világ második legnagyobb piacaként az ország vonzza a nemzetközi befektetőket, akik változatos területeken működve franchise-koncepciókat kívánnak meghonosítani Indiában. Ilyen terület az ingatlanközvetítés, az oktatás, a vendéglátás, illetve az étellel és itallal foglalkozó területek általában.

Salgó Andrea (hvg.hu) Vállalkozás

Üzleti angyalok, kockázati befektetők: mikor vállalják a rizikót?

Reális cégértékelés, ütőképes menedzsment és egy piacképes ötlet, ami megvalósítható – csupán ennyi kell, hogy egy "üzleti angyal" beruházzon egy induló vállalkozásba. Az innovativitás inkább a piacképesség, mint a befektetés feltétele, s az újdonságnak számító ötletek gyakran kevésbé nyerőek, mint a szokványosak. Hogyan lehet befektetőt találni?