szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Míg Veres János pénzügyminiszter a politikai egyezség megteremtésétől, addig Varga Mihály volt pénzügyminiszter a helyes úton való elindulás idejétől tette függővé az euró magyarországi bevezetését – olvasható a két politikussal a Napi Gazdaság hétfői számban olvasható interjúkban.

Veres János az euró magyarországi bevezetéséről úgy vélekedett, hogy a parlament ellenzéki pártjainak egy részével e kérdésben ki lehet alakítani bizonyos fokú együttműködést. Ha ebben mind az öt parlamenti párt között konszenzus jönne létre, az nagymértékben előre vinné az ügyet. A pénzügyminiszter az euró szlovákiai bevezetése kapcsán azt mondta: Magyarország és Szlovákia között e kérdésben az a különbség, hogy míg északi szomszédunkban a politika képes volt keresztülvinni a reformokat, addig nálunk 2006-ig a kormányok – az 1997-es nyugdíjreformot leszámítva – inkább a könnyebb utat választották.

Varga Mihály arra a kérdésre, hogy mikor tartja reálisnak, hogy Magyarországon euróval fizessen, azt mondta: az időpont annak függvénye, mikor indulunk el a hozzá vezető úton. A Fidesz alelnöke egyebek mellett kifejtette, hogy jelenleg lassú „csúszás” van. A közbizalom, valamint az üzleti bizalom helyreállítása még mindig várat magára. A konvergencia programban leírt célokhoz továbbra sem társulnak a megvalósításhoz szükséges eszközök. Rejtély, hogy mitől indulna be tartósan a gazdaság, mitől válnának versenyképessé az ország gazdasági ágazatai.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

EB: Magyarország még alkalmatlan az euró bevezetésére

Továbbra sem teljesíti Magyarország azokat a kritériumokat, amelyek szükségesek ahhoz, hogy csatlakozhasson az eurót saját pénzként alkalmazó európai uniós államok övezetéhez - állapította meg az Európai Bizottság az érintett országokról szerdán kiadott átfogó értékelésében, úgynevezett konvergenciajelentésében.

MTI Gazdaság

Újabb csapás a magyar euró bevezetésére

A pénzügyi számlák előzetes adatai szerint az államháztartás finanszírozási igénye a 2008 első negyedévével végződő elmúlt egy évben a GDP 4,0 százaléka, 1043 milliárd forint volt, a névértéken számított, konszolidált bruttó államadósság pedig a GDP 67,2 százaléka volt 2008 első negyedévének végén – közölte a Magyar Nemzeti Bank.