Pluszban nyitott a BUX

A vezető európai börzékhez hasonlóan Budapesti is zöldben nyitott, a tegnapi mélyrepülést követően pluszban kezdett az OTP is.

  • unknown unknown
Pluszban nyitott a BUX

Minimális emelkedéssel kezdte a szerdai kereskedést a Budapesti Értéktőzsde vezető indexe: a BUX 11 188 ponton nyitott, 0,18 százalékkal a keddi záróérték fölött.

OTP korrekció?

A vezető részvények közül a tegnap hatalmasat bukó OTP némi korrekcióval kezdett. A bankpapír távolodik a 2000-es szinttől, 2080 forinton nyitott, ez 1,66 százalékkal magasabb a keddi záróárnál. Felfelé vette az irányt az MTelekom is, amelynek részvényei 581 forinton vágtak neki a szerdai kereskedésnek, ez 0,17 százalékos növekedést jelent.

A Richter hajszálpontosan ott nyitott, ahol tegnap zárt, a gyógyszeripari cég papírjai 27 000 forinton forogtak kilenckor. A Mol azonban esett: a 9000 forintos nyitóár 0,6 százalékos visszaeséssel ér fel.

Európa is zöldben

Pluszban kezdtek a vezető európai börzék indexei is. A londoni tőzsde legfontosabb mutatója, az FTSE-100 a kereskedés kezdetét követő percekben 4050 pont környékén mozgott, ez 0,46 százalékos emelkedést jelent. A frankfurti Dax-30 és a párizsi Cac-40 egyaránt 0,7 százalékos pluszban állt negyed 10 környékén, előbbi 4246, utóbbi 2895 ponton.

Ecoline.hu

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.