szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az Európai Bizottság eljárást indít az Európai Bíróságon, mert azok az EU-állampolgárok, akik más tagországban levő ingatlanukat értékesítve vásároltak lakóingatlant Magyarországon, a visszterhes vagyonátruházási illetéket a megvásárolt ingatlan teljes vételára után kötelesek kifizetni és ez hátrányosan érinti őket - olvasható a PricewaterhouseCoopers (PwC) hírlevelében.

Amennyiben magyarországi lakóingatlanát értékesíti az adófizető, csak akkor kötelezett illetékfizetésre, ha a vásárolt ingatlan értéke meghaladja az értékesített ingatlanét, ebben az esetben az illeték alapja a két ingatlan közti értékkülönbözet. Így azok a személyek, akik más tagállamban lévő lakóingatlanuk értékesítésével költöznek Magyarországra, hátrányt szenvedhetnek. Előfordulhat ugyanis, hogy eredeti ingatlanuk után már korábban hasonló mértékű illetéket fizettek meg egy másik tagállamban.

A Bizottság úgy véli, hogy a magyar szabályozás korlátozza az Európai Unió polgárainak a tagállamok területén való szabad mozgáshoz és tartózkodáshoz való jogát, különösen pedig sérti a munkavállalók szabad mozgását és a letelepedés szabadságát. Mivel Magyarország a szóban forgó adójogszabályokat nem módosította, a Bizottság úgy határozott, hogy az Európai Bíróság elé terjeszti az esetet.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

A magyar állam megsértette a véleménynyilvánítás szabadságát

A Magyar Köztársaság megsértette az Emberi Jogok Európai Egyezményébe foglalt véleménynyilvánítás szabadságát; a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) beadványa nyomán hozott marasztaló ítéletet a strasbourgi székhelyű Emberi Jogok Európai Bírósága (EJEB) kedden hozta nyilvánosságra - közölte a jogvédő szervezet.