szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A CBA élelmiszerlánc kisebb üzleteiben a gazdasági válság miatt már 15-20 százalékos forgalomcsökkenést is mértek az elmúlt négy hónapban, a minőségi boltok azonban növelni tudták a bevételt, és éves szinten a múlt évi forgalom megtartására törekszenek – közölte Malasics András, a CBA Kereskedelmi Kft. általános vezérigazgatója.

Tavaly a társaság négy százalékkal 545 milliárd forintra növelte a forgalmát. A vezérigazgató a sajtótájékoztatón bejelentette, hogy a láncon belül 43 üzlettel létrehozták a magasabb kereskedelem technikai és szolgáltatási követelményeknek megfelelő Príma hálózatot. Üzletenként ez 4-10 millió forint beruházást jelentett.

Malasics András szerint az arculat kialakításának költségei 3,5 év alatt, a beruházások pedig 7-8 év alatt térülnek meg. A meglévő több mint háromezer egységből létrehozott Príma üzletek a cég tulajdonosainak birtokában vannak. Az igazgatóság elképzelése szerint 2010-ben már 100-150 Príma üzlet lesz.

Az 1992-ben mindössze 14 bolttal megalakult CBA ma már 3357 egységből áll. A lánc döntő hányadban franchise rendszerben működik.

Az idén a 35 ezer alkalmazott munkahelyének megtartása a cél, de vannak olyan szakterületek, amelyeken hiányzik a szakképzett munkaerő. A vezérigazgató elmondta, hogy a CBA már két éve saját kezébe vette a képzést és ösztöndíjjal évente mintegy 80 fő oktatását finanszírozza.

A lánc várhatóan szeptember-októberben nyitja meg az első diszkontüzleteit mintegy 3000 terméket kínálva, és a tervek szerint 2010 végéig számukat 60-ra növeli. A vezérigazgató megjegyezte, hogy a pénzügyi válság miatt a diszkont üzletek megnyitását májusról őszre kellett halasztani.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Növekvő árverseny várható a hazai kiskereskedelemben

A növekvő árverseny, a saját márkás termékek még hangsúlyosabbá válása, és kiválóan teljesítő diszkontok jellemzik a következő időszakban a hazai kiskereskedelmet - prognosztizálja a PricewaterhouseCoopers a Budapesti Corvinus Egyetem közös tanulmánya.

hvg.hu Gazdaság

GKI: lassult az építőipar és a kiskereskedelem visszaesése

A magyar gazdaság 2008. I. negyedévében összehasonlítható adatok alapján az egy évvel korábbihoz viszonyítva 0,9 százalékkal fejlődött. Ez nagyon alacsony ütem, de megfelel a vártnak és valamivel gyorsabb a 2007. véginél – állapítja meg a GKI Gazdaságkutató Zrt.-nek az Erste Bank együttműködésével készült előrejelzése.

MTI Gazdaság

I. negyedév: a kiskereskedelem 1277 milliárdot forgalmazott

A változatlan áron számított kiskereskedelmi forgalom februárban 2,5 százalékkal, az év első két hónapjában 2,7 százalékkal maradt el az egy évvel korábbi szinttől a naptárhatástól megtisztított adatok alapján. Tavaly februárban 0,1 százalékkal, az első két hónapban 0,6 százalékkal nőtt a forgalom – közölte a Központi Statisztikai Hivatal .

MTI Gazdaság

A bankszektor és a kiskereskedelem aggasztja a befektetőket

Az amerikai határidős indexek szerdán lefelé tartottak, mert a hírek ismét a bankszektor nehézségeit jelzik, további hitelezési veszteségek fenyegetnek. Erősítette a borús hangulatot, megduplázta a pontveszteségeket a vártnál kedvezőtlenebb karácsonyi kiskereskedelmi értékesítés adatsora is: a jelek szerint a vállalati profitokat nagyban meghatározó fogyasztói kiadások tovább mérséklődtek.

MTI Gazdaság

Zsugorodó kiskereskedelem: az iparcikküzleteknek annyi

A kiskereskedelmi forgalom volumene – a naptárhatástól megtisztított adatok alapján – 2009. februárban 3,2 százalékkal, az év első két hónapjában 3 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakaihoz képest – közölte a Központi Statisztikai Hivatal.