Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A BUX a kedvező nyugat-európai hangulat ellenére nem tudott érdemi nyereséget fölmutatni pénteken délelőtt. A Mol esett, a Richter lendületes emelkedést mutatott.
Emelkedtek Nyugat-Európában a főbb részvényindexek, továbbá az amerikai határidős indexek is a pozitív tartományban jártak pénteken kora délután.
Az optimista hangulat egyrészt annak volt köszönhető, hogy több EU-s pénzügyminiszter és miniszterelnök is úgy nyilatkozott, hogy további gazdasági élénkítő csomagok nélkül is magukra találhatnak a gazdaságok.
Ezen túl a Morgan Stanley és a BNP Paribas további emelkedést valószínűsítő elemzése is segítette a piacokat. A DAX 0,2, az FTSE-100 pedig 1,7 százalékos nyereséget mutatott kora délután 2-kor.
A Budapesti Értéktőzsdét elkerülte az optimizmus szele, a BUX 15 400 ponton stagnált. A vezető részvények közül a Mol és a Magyar Telekom gyengült, előbbi 1,1 százalékkal 12 490 forintra, utóbbi 0,5 százalékkal 595 forintra gyengült. Az OTP 0,4 százalékkal 3558 forintra, a Richter pedig 2,1 százalékkal 32 210 forintra erősödött.
Ecoline
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.