Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Az utolsó percekben rántották le a BÉT vezető indexét: döntően a Mol árfolyamcsökkenése miatt pénteken – a hét folyamán negyedszer – mínuszban zárt BUX.
A BUX 15 167,65 ponton zárt, 202,31 ponttal (1,32 százalékkal) a csütörtöki záróérték alatt. A hét ezzel meglehetősen mínuszos lett: a vezető index egyedül csütörtökön könyvelt el – egy meglehetősen szerény mértékű – emelkedést.
A Mol részvényárfolyama 4,2 százalékkal, 12 090 forinton zárt, az olajipari részvény a mínusz felét a kereskedés utolsó perceiben szedte össze.
Gyengült a Magyar Telekom és az OTP is: a távközlési részvény ára 0,5 százalékkal, 595 forintra, a banki papíré 1,3 százalékkal, 3500 forintra csökkent. (Az OTP így is pontosan ezer forinttal zárt magasabban az utolsó 180 nap forgalommal súlyozott átlagáránál.)
A gyógyszeripari kurzusok viszont emelkedtek: az újabb licencmegállapodásokat bejelentő Richter részvényárfolyama 0,5 százalékkal, 31 715 forintra, az Egisé 3,0 százalékkal, 17 000 forintra emelkedett.
A részvényszekció forgalma 19,7 milliárd forint volt (az idei átlagforgalom 18,94 milliárd forint); OTP papírok 11,6 milliárd forint, Mol-részvények hárommilliárd forint értékben cseréltek gazdát.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Nyolcan megsérültek a ráfutásos balesetben.
Ha kétségei merülnének fel, akkor nézze meg a 2025-ös év első negyedéves számait.
Kijev rákényszerülhet arra, hogy igazságtalan tűzszünetet kössön.