Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A kormány nem lát semmiféle kockázatot az EMFESZ-szel kapcsolatban - írja a Világgazdaság a szerdai számában. A Népszabadság szerint eldöntött ténynek látszik, hogy a Gazprom lesz a gázkereskedő cég többségi tulajdonosa. A Magyar Nemzet információi szerint az MVM gázkereskedői engedélyt kért.
A Világgazdaság idézi Hónig Péter energiaügyekért felelős minisztert: "Nem zárom ki, hogy az MVM üzleti alapon beszáll az EMFESZ Kft.-be - bár gázkereskedői engedélye nincs -, ám azt nem állítottam, hogy ilyen lépésre készülne, én pedig nem is tárgyaltam erről". A miniszter hangsúlyozta, hogy a kormány figyelemmel kíséri a kft. mint jelentős piaci súlyú társaság sorsát, de jelenleg semmilyen kockázatot nem lát.
A Világgazdaság emlékeztet arra, hogy a piac ötödét birtokló gázkereskedő helyzetét azért kell rendezni, mert nincs hosszú távú gázszállítója. Góczi István, az EMFESZ ügyvezetője azt mondta a lapnak nyilatkozva, hogy orosz-magyar egyeztetésen ugyan nem vett részt, de tudomása szerint a megoldásba a magyar és az orosz kormány által jóváhagyott cégeket vonnának be.
A Népszabadság írása szerint a magyar kormány nem ragaszkodik a többséghez az EMFESZ kft.-ben, a magyar illetékesek 25 százalékos vagy "jelképes" részvételről beszélnek. Az írás szerint az eldöntött ténynek látszik, hogy a Gazprom lesz a többségi tulajdonos. A lap megjegyzi, hogy a Gazprom nem tett még nyilatkozatot az esetleges vásárlásról.
A Magyar Nemzet úgy tudja, hogy az MVM már a Magyar Energia Hivatalhoz fordult gázkereskedelmi engedélyért. Ugyanakkor az állami tulajdonú áramcég szeretné elérni, hogy ő lehessen a "végső menedékes" ellátója az EMFESZ lakossági fogyasztóinak, ami azt jelenti, hogy ha az EMFESZ nem tudja őket ellátni, akkor az MVM kapná meg ezt a jogot.
A Világgazdaság információi szerint az E.ON földgázkereskedője, az E.ON Földgáz Trade azon dolgozik, hogy az idén és később is a megrendeltnél kevesebb gázt kelljen átvennie az orosz szállítójától. A szerződése szerint elég, ha a megállapodás szerinti mennyiség 85 százalékát veszi át a vevő, de az idén így is az E.ON "nyakán marad" kétmilliárd köbméter. Ennek 50 százalékát az átlagos gázáron akkor is ki kell fizetnie az E.ON Földgáz Trade-nek, ha nem veszi át a gázt. Ezt a későbbiekben "előlegként" elszámolják. A fennmaradó mennyiség felének árát a majdani átvétel évében, az akkori aktuális áron kell rendezni.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Kényszerhelyzetben van Orbán: Tusványoson újat és nagyot kell mondania, mint például egy vaskos jóléti csomag vagy egy népszavazás, emellett csak „kötelező elem” lehet Magyar Péter, az LMBTQ-emberek és az ukránok pocskondiázása. A Tisza elnöke sem dőlhet azért hátra: fel kell vennie a kesztyűt és kormányzóképességet is kell mutatnia.
Kigyulladt egy kioszk, a tűz átterjedt a kis boltokra, ahol egymás után robbantak fel a túlhevült gázpalackok.
A katasztrófavédelem több tanácsot is adott a várható rossz idő miatt.