Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Japán egykor legnagyobb lakossági hitelnyújtó cége, a Takefuji a csőd közelébe került, csődvédelem alá helyezését készíti elő – közölte a Nikkei című japán lap hétfőn.
A vállalat adóssága mintegy 5,2 milliárd dollár. A lapértesülésre egész napra felfüggesztették a cég részvényének a kereskedését hétfőn a tokiói értéktőzsdén. A lap úgy tudja, hogy a cég azután kezdte előkészíteni csődvédelmi kérelmet, hogy egyetlen japán bank sem volt hajlandó pénzügyi támogatást nyújtani.
Az 1966-ban alapított cég hétfőn közleményt adott ki, amiben leszögezte, hogy nem hozott semmiféle döntést csődvédelemről. Azt azonban nem kommentálta, hogy fontolgatja azt.
A Takefuji egykor Japán legnagyobb lakossági hitelezője volt. A cég alapítója, Takei Jasuo 2005-ben a Forbes listán a második leggazdagabb japán volt, 5,6 milliárd dolláros magánvagyonnal. Az alapító 2006-ban elhunyt. Özvegyének a vagyonát idén a Forbes 2,5 milliárd dollárra tette.
A Standard & Poor's nemzetközi hitelminősítő hétfőn "CCC mínuszról" "CC-re" rontotta a Takefuji hitelminősítését hétfőn a Nikkei értesülésére.
A Credia volt az első, tőzsdén jegyzett japán lakossági hitelfolyósító, amely csődbe jutott még 2007-ben, 2009-ben pedig a kisvállalkozásoknak hitelező SFCG húzta le a rolót.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.