Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az egykulcsos, 16 százalékos személyi jövedelemadó úgy igazságtalan, ahogy van – írja pénteki számában a Népszava. A magas jövedelmű menedzserek örülhetnek neki, mert ügyes könyveléssel a 13 havi bérüket is az idei 32 százalékos adókulcs felével adózhatják le januárban.
Számítások szerint közel hatmilliónyi marad jövőre az új adórendszer jóvoltából a zsebükben, míg az átlagfizetésűek 50 ezer forint körül vesztenek. Mindez az egy kulcs következménye, amit egyáltalán nem alkalmaz Európa gazdagabbik fele, ahol kitartanak a progresszív adórendszer mellett, és a felsőkulcsot nem csökkentik, hanem inkább növelik. Az egy kulcs ugyanis tovább növeli a társadalom elesettebb és jobb jövedelmű része között meglévő, már most is riasztóan nagy szakadékot.
Tehetősebb polgártársaink az új adótörvény jóvoltából, a munkaadójuktól független nettó béremelést kapnak jövőre. Havonta többszázezer forint üti a markukat, anélkül, hogy a vállalatuknak egy fillérrel is többet kéne bruttó bérként számfejtenie. A minimálbéres polgároknak azonban egy kicsit várniuk kell még arra is, hogy ne járjanak rosszabbul, mint az idén, amihez legalább 9 százalékos minimálbéremelést kell kiharcolniuk a munkaadóiknál, akik egyelőre még az 5 százalékra is húzzák a szájukat.
A jobban keresők azonban, ha elég ügyesek, még a jövőre esedékes havi többszázezer plusznál is egy kicsivel több pénzt zsebelhetnek be az egy kulcsos, arányos és a kormány szerint nagyon igazságos adórendszer jóvoltából. Ügyes könyveléssel ugyanis el lehet tolni az év végi prémiumokat és bónuszokat 2011-re, amikor az idei 32 százalék helyett, már csak 16 százalék adót kell levonni belőlük. A karácsonyi ajándék ugyan egy kicsit később érkezik meg a menedzserekhez, de lényegesen nagyobb borítékba kell majd tenni. Az idei jutalmakról és prémiumokról még nincs adat, de a 2009-esről már igen. Ebből az derül ki, hogy az úgynevezett 13. havi bér mintegy 190 ezer és 640 ezer forint között mozgott. Értéke általában nőtt, de kevesebben kapták, mint egy évvel korábban.
A legfrissebb számítások is megerősítik azt, ami már korábban is nyilvánvaló volt. A magyar felsővezetők zsebében jövőre éves szinten átlag közel 6 millió forinttal marad több, mint az idén. Ezzel szemben a 220 és 250 ezer forint havi jövedelmet húzók 50 ezer forint körüli veszteséget lesznek kénytelenek elkönyvelni 2011-ben az egyik nemzetközi tanácsadó cég számítása szerint, ha nincs egy, vagy több gyermekük. Egyértelmű előnyt az új adórendszer 290 ezer forintos bér felett jelent. Amennyivel többet keres ennél valaki, annál jobban jár.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.